Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Zapůjčení multifunkčního OTDR

Výhodné zapůjčení / pronájem optického reflektometru OTDR.

OFA s.r.o. nabízí pronájem multifunkčního optického reflektometru s možností měření přímé metody, s červeným laserem a dalšími funkcemi.

Multifunkční optický reflektometr OTDR - půjčovna vybavení.

Tento měřící přístroj je určený zejména pro měření, testování a lokalizaci závad v optických přístupových sítích. Přístroj v sobě kombinuje více funkcionalit a představuje univerzální nástroj pro technika optické přístupové sítě. Vlastní reflekrometr umožňuje měření na vlnových délkách 1310 nm a 1550 nm. Detailní parametry naleznete ve spodní části stránky.

Multifunkční měřící technika pro optické sítě.

Reflektomert lze zapůjčit v sadě s předřadným optickým vláknem.

Optical time-domain reflectometer - OTDR 1310/1550 nm.

Malé rozměry reflektometru (23×16×7 cm) a váha pouhých 1,1 kg jsou výhodou při testování vláken přímo v terénu. Samozřejmostí je bateriový provoz. OTDR je půjčováno v praktické brašně. Měřící přístroj lze osadit SC a FC/PC výstupními adaptéry.

Multifunkční optický reflektometru OTDR - LAN a USB port.
Reflektometr OTDR je vybaven dvěma USB porty (USB, mini-USB) a LAN portem, umožňujícími snadnou komunikaci a přenos naměřených hodnot a měřících protokolů. Napájení reflektometru je zajištěno přiloženým adaptérem (AC 100–240 V, 600 mA, CD 19V 1,3 A).

OFA nabízí pronájem optických měřících přístrojů pro výstavbu vysokorychlostních sítí.

Vestavěný červený laser umožňuje vizuální inspekci a lokalizaci závad na optickém vlákně. Multifunkční přístroj může zároveň sloužit jako zdroj záření 1310/1550 nm a měřič optického výkonu 1310/1550 nm.

 Zdroj optického záření a červený laser pro lokalizaci poruch.
Přístroj je půjčován v praktické brašně s včetně příslušenství. 

Veškeré příslušenství OTDR uložené v praktické brašně.

 Šestipalcový dotykový dislay umožňuje jednoduché ovládání přístroje, vnitřní operační systém přispívá k přehlednosti a jednoduchosti ovládání přístroje, přehlednému ukládání, vyhodnocování a třídění výsledků jednotlivých měření.

Technické specifikace OTDR

Vlnové délky:

1310, 1550 nm
Dynamický rozsah: 35/33 dB
Maximální délka měřeného vlákna: 256 km
Šířka pulzu: 5 až 20 000 ns
Mrtvé zóny: EDZ 1m / ADZ 6 m
 Paměť přístroje: >2000 měření 
 Komunikační porty: USB, USB-mini, 10M/100M Ethernet 
Zdroj záření a měřič výkonu
 Vlnové délky: 1310, 1550 nm 
Výstup zdroje záření: max. -5 dBm 
Měřič výkonu: +26 dBm až -50 dBm 
Červený laser 
 Vlnová délka: 650 nm  
Vlastnosti  
Provozní teplota: -5 až 50 oC
Rozměry:  227 × 160 × 70 mm
 Hmotnost  1,1 kg