Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Home - Dodavatelé

Hlavními dodavateli OFA s.r.o. jsou: 

 Logo OFS

Přední světový výrobce optických vláken, optických kabelů a mikrokabelů, kabelového příslušenství (spojky, rozváděče a podobně). Dodavatel inovativních řešení pro instalace vnějších optických sítí i budování vnitřních optických rozvodů v bytových i komerčních objektech.

Logo výrobce mikrotrubiček Gabocom Výrobce komplexního trubičkového systému, slabostěnných, silnostěnných a vnitřních mikrotrubiček a mikrotrubičkových svazků, výrobce veškerého potřebného příslušenství pro výstavbu a údtžbu plastové optické infrastruktury.
 Logo PLP - Preformed Line Product Výrobce optických spojek, těsnících a kazetových systémů pro optické spojky, výrobce kabelové kotvící techniky a příslušenství pro nadzemní optické sítě.
 Logo Fremco - zafukovací stroje  OFA s.r.o. poskytuje výhradní zastoupení dánské společnosti Fremco pro český a slovenský trh. Společnost Fremco je výrobcem zafukovacích strojů a příslušenství pro instalace optických kabelů.
Logo VESALA Finland Přední výrobce kalibrů a sond s vysílačem pro vyhledávámí kalibračních závad mikrotrubiček, optických chrániček a potrubí, dodavatel lokátorů sond, lokátorů markerů kalibrů, lapačů kalibrů a dalších zařízení pro práci na optických sítích.