Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Pronájem OTDR EXFO MAXTester MAX-715B-M1 v sadě s předřadným vláknem

OFA s.r.o. nabízí pronájem optického reflektometru EXFO MAXTester MAX-715B-M1.

OPtický reflektometr OTDR EXFO MaxTester 715B pro testovani optických FTTX sítí.

Tento reflektometr je určený zejména pro měření, testování a lokalizaci závad v optických přístupových sítích a je koncipován i pro testování krátkých vláken (například v datových centrech, vnitřních rozvodů na straně zákazníka, vnitřní spojovací kabeláže v Central Office, nebo například pro testování optických kabelů k anténním systémům v aplikacích typu FTTA).

 OTDR EXFO MaxTester 715b pro měření a lokalizaci závad v přístupovvých sítích.

Reflektomert je půjčován v sadě s předřadným SM vláknem (s konektory SC/APC)).

Pronájem optického reflektometru púro FTTX sítě EXFO MaxTester 715B.

Optický reflektometr disponuje sedmipalcovým displejem, softwate je intuitivní a vychází z koncepce Windows. OTDR disponuje funkcí iOLM (Intelligent Optical Link Mapper)Měření a lokalizace závad v ioptických přístupových sítích pomocí reflektometru MaxTested 715B.

Součástí zápůjční sady je i předřadné (zařadné) vlákno.

Předřadné/zařadné optické vlákno pro OTDR měření.

Technické specifikace
Výdrž baterie: 12 hodin

Vlnové délky:

1310, 1550, 1625 nm
Dynamický rozsah: 30/28/28 dB
Rozsah délek měřeného vlákna: 0,1 až 160 km
Šířka pulzu: 5 až 20 000 ns