Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

OFA-pedie - Montážní návody

V této sekci naleznete montážní návody a postupy použití k některým z našich zařízení.


Montážní návod pro rozváděče LGX

Montážní návod pro rozváděče OFS řady LGX, obsahuje návody na montáže skříní LSS, LST a LSC. Návody na montáž kazet LT1B jsou v samostatném souboru, návod na montáž kabelových držáků je součástí jejich katalogového listu

Montážní návod kazet LT1B

Montážní návod optických kazet OFS typu LT1B používané v rozváděčích řady LGX a přechodových skříních OCEF. Obsahuje návod montáže kazet pro varianty samostatných a ribbonových svary a dále mechanických spojů.

Montážní návod pro rozváděče 600B

Montážní návod pro rozváděče OFS řady 600B. Montážní návod obsahuje i postup montáže optických kazet 1AF1-16LG pro samostatné svary a 1AMF1-6LG pro ribbonové svary

Montážní návod OCEF

Montážní návod přechodových skříní OCEF výrobce OFS vybavených kazetami LT1B. Montážní návod popisuje postup celé montáže OCEF s výjimkou postupu montáže kazet LD1B, které jsou součástí samostatného návodu

Montážní návod patrového rozváděče

Montážní návod k instalaci optického patrového rozváděče OFAFlight používaného k postupnému připojování zákazníků v bytových domech, zpravidla ve stávající zástavbě.

Postup použití svazkovacích spirál

Postup použití svazkovacích spirál k ochraně vláknových ribbonů jako alternativy k použití ochranných trubiček.

Návod pro odpláštění plochých závěsných kabelů

Univerzální návod na odpláštění plochých závěsných kabelů typu Mini LT Flat Drop a Mini TB Flat Drop pomocí kabelářského nože.

Montážní návod rozváděčů SLIDE

Detailní montážní návod optických rozváděčů SLIDE 1U, který lze analogicky aplikovat i na veškeré ostatní verze rozváděčů SLIDE.

Montážní návod optického rozváděče OFALink TB72

Montážní návod optického rozváděče a přechodového provařovacího boxu OFALink TB72.

Montážní návod spojky COYOTE® DOME 6,5"×17"

Detainí montážní návod optické spojky PLP COYOTE® DOME 6,5"×17" v provedení pro svary samostatných vláken nebo pásků vláken (vláknových ribbonů).

Montážní návod kabelových komor RADBOX

Detailní montážní návod pro kabelové komory RADBOX® dodavatele OFA s.r.o..

Montážní návod spojky COYOTE® In-Line RUNT

Detainí montážní návod optické spojky PLP COYOTE® In-Line RUNT, příprana kabelů, montáž spojky, zavěšení spojky na zeď, sloup a podobně .

Instalační návod optické zásuvky 2×SC

Instalační návod k optické zásuvce se dvěma SC konektory.