Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

On-line přenos hnízdění handicapovaných čápů bílých

On-line přenos ze Záchranné stanice živočichů Makov.

Pro naši společnost OFA je ctí, že se může podílet na sponzorování záchranné stanice, zejména pak vybudováním prvotřídní optické kabelové sítě propojených soustavou switchů a mediakonvertorů zabezpečujících kontinuální kamerové přenosy s mimořádně vysokým rozlišením.

Hnízdění handicapovaných čápů bílých 

Pár handicapovaných čápů bílých každým rokem zahnízdí a odchová zdravá mláďata, která se přirozeně navrací na podzim zpět do divoké přírody.

Pro možnost zvětšení na celou obrazovku přejděte přímo na video na Youtube kliknutím zde nebo na ikonu Youtube ve videu.Záběry jsou snímány kamerou v HD rozlišení (720px), doporučujeme Vám tedy video nastavit v nejvyšším rozlišení (ikona nastavení ve videu).

Záchranná stanice živočichů Makov

Makov patří k záchranným stanicím starajícím se o podporu i návrat zraněných živočichů zpět do přírody, která vykazuje dlouhodobě nejlepší výsledky v České republice.
Webové kamery na Makově se staly celosvětově pojmem mezi ornitology a přáteli přírody - denně zprostředkují kontakt tisícům návštěvníků doslova ze všech kontinentů světa a ve sledovanosti jsou celosvětově v první desítce online kamer v tomto oboru.
Stanice Makov realizovala i vlastní výzkum mapující přes satelit trasu migrace vlastních odchovaných čápů z jižních Čech do zimoviště ve střední Africe.

Hnízdění Čápů - Záchranná stanice živočichů Makov