Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Služby - Školení a vzdělávání

OFA s.r.o. zabezpečuje pro své partnery a zákazníky rozsáhlý systém školení v oblasti optických sítí. Školení jsou zacílena zejména na problematiku koncepce, návrhu, projektování, výstavby a údržby optických telekomunikačních sítí. Zákazník si může vybrat některé z existujících typů školení, častěji však v poslední době sestavujeme školení individuálně na přání zákazníků, například s ohledem na potřeby operátora, strukturu jeho sítě a použité komponenty v aktivní i pasivní části sítě. 

Základní skupiny školení:

  • Obecná školení – poměrně úzký sortiment pravidelně vypisovaných školení,

  • individuální školení na zakázku – školení, která vypisujeme pro zákazníky z řad operátorů, montážních, projekčních či akvizitorských firem nebo jiných zákazníků,

Školení probíhají ve školícím centru OFA s.r.o., podle zaměření jsou koncipována jako teoretická nebo teoretická/praktická. V případě praktické části potom  výuka může probíhat částečně ve vývojovém centru, které je vybaveno pro práci s jednotlivými typy optických kabelů, sváření a mechanické spojování vláken, montáž optických spojek a rozváděčů, montáž prvků plastové infrastruktury a podobně. K dispozici je dále minitrenažér pro zafukování mikrokabelů a vláknových jednotek.
Školící i vývojové centrum se nachází na adrese: Sezemická 2872/10, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice.

Obvyklý začátek školení je v 9 hodin. Účastníci školení získávají certifikát o absolvování školení.

Certifikát ze školení

Z většiny školení účastník získává certifikát o absolvování školení.

Certifikát ze školení