Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Služby - Školení a vzdělávání

OFA s.r.o. zabezpečuje pro své partnery a zákazníky rozsáhlý systém školení v oblasti optických sítí. Školení jsou zacílena zejména na problematiku koncepce, návrhu, projektování, výstavby a údržby optických telekomunikačních sítí. Zákazník si může vybrat z široké škály existujících typů školení, nebo lze v případě požadavků sestavit konkrétní moduly školení individuálně, například s ohledem na potřeby operátora, strukturu jeho sítě a použité komponenty v aktivní i pasivní části sítě. Školení v oblasti optických sítí

Zajišťování školení v roce 2020 a 2021

Vzhledem k aktuální situací sovisející s pandemií koronaviru jsme v březnu 2020 přerušili konání veškerých plánovaných školení a odsunuli jejich konání na pozdější dobu. Po uvolnění mimořádných epidemiologických opatření jsme  školící aktivity obnovili na začátku července.
Vzhledem k aktuálnímu vývoji pandemie jsme aktivitu školení v průběhu září opět začali utlumovat.

Tato situace v oblasti školení bohužel přetrvává i v první polovině roku 2021.

 Přerušení aktivit školení OFA s.r.o. 

Základní skupiny školení:

  • obecná školení popisující koncepční řešení konkrétního typu nebo segmentu optické sítě

  • technologická školení navázaná na konkrétní činnosti nebo rodiny produktů související s výstavbou a provozem optických sítí

Školení probíhají ve školícím centru OFA s.r.o., podle zaměření jsou koncipována jako teoretická nebo praktická. V případě praktické části potom probíhá výuka částečně ve vývojovém centru, které je vybaveno pro práci s jednotlivými typy optických kabelů, sváření a mechanické spojování vláken, montáž optických spojek a rozváděčů, montáž prvků plastové infrastruktury a podobně. K dispozici je dále minitrenažér pro zafukování mikrokabelů a vláknových jednotek. V případě školení z problematiky zafukování optických kabelů bývají taková školení nebo jejich části bývají zpravidla zajišťovány ve spolupráci se zástupci výrobce příslušných zafukovacích zařízení.
Školící i vývojové centrum se nachází na adrese: Sezemická 2872/10, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice.

Obvyklý začátek školení je v 9 hodin. Účastníci školení získávají certifikát o absolvování školení.

Certifikát ze školení

Z většiny školení účastník získává certifikát o absolvování školení.

Certifikát ze školení