Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Home - O nás

Hala OFA

Společnost OFA s.r.o. je již řadu let lídrem na trhu optických komunikací v České republice. Byla založena na přelomu tisíciletí a navázala na mnohaleté zkušenosti s dodávkami telekomunikačních komponent společnosti AT&T, později Lucent Technologies a OFS v České republice.

Portfolio prvků dodávaných firmou OFA s.r.o. pokrývá celý segment optických přístupových a přenosových sítí, včetně vnitřních rozvodů či speciálních kabeláží. Z nejvýznamnějších komodit jmenujme optická vlákna, optické kabely, mikrokabely a svazky vláken, širokou škálu optických spojek, vnějších i vnitřních rozváděčů a dále například komplexní řešení plastové infrastruktury pro optické sítě s potřebnou návazností na stávající infrastrukturu plastových chrániček, kabelovodů, kabelových vstupů do objektů a podobně.

V České republice a na Slovensku zastupuje OFA s.r.o. řadu výrobců telekomunikačních komponent, z těch nejvýznamnějších jmenujme výhradní zastoupení firem OFS (světový výrobce optických kabelů), Gabocom (německý výrobce trubičkového systému), Apresa PLP (výrobce optických spojek a nosných konstrukcí pro závěsné kabely) a dále zastupuje v oblasti optických přístupových technologiíc firmu ZTE.

Na poli optických sítí FTTx a xPON OFA s.r.o. nabízí kompletní řešení aktivní i pasivní infrastruktury, včetně poradenské a konzultační činnosti  v oblasti návrhu a topologie sítě.

Kromě vlastních produktů společnost nabízí i propracovaný systém školení a tréningů pro jednotlivé obory činností, od návrhu sítí až po jejich realizaci a další služby.