Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Home - O nás

Hala OFA

Společnost OFA s.r.o. je již řadu let lídrem na trhu optických komunikací v České republice. Byla založena na přelomu tisíciletí a navázala na mnohaleté zkušenosti s dodávkami telekomunikačních komponent společnosti AT&T, později Lucent Technologies a OFS v České republice.

Portfolio prvků dodávaných firmou OFA s.r.o. pokrývá celý segment optických přístupových a přenosových sítí, včetně vnitřních rozvodů či speciálních kabeláží. Z nejvýznamnějších komodit jmenujme optická vlákna, optické kabely, mikrokabely a svazky vláken, širokou škálu optických spojek, vnějších i vnitřních rozváděčů a dále například komplexní řešení plastové infrastruktury pro optické sítě s potřebnou návazností na stávající infrastrukturu plastových chrániček, kabelovodů, kabelových vstupů do objektů a podobně.

V České republice a na Slovensku zastupuje OFA s.r.o. řadu výrobců telekomunikačních komponent, z těch nejvýznamnějších jmenujme výhradní zastoupení firem OFS (světový výrobce optických kabelů), Gabocom (německý výrobce trubičkového systému), Apresa PLP (výrobce optických spojek a nosných konstrukcí pro závěsné kabely) a dále zastupuje v oblasti optických přístupových technologiíc firmu ZTE.

Na poli optických sítí FTTx a xPON OFA s.r.o. nabízí kompletní řešení aktivní i pasivní infrastruktury, včetně poradenské a konzultační činnosti  v oblasti návrhu a topologie sítě.

Kromě vlastních produktů společnost nabízí i propracovaný systém školení a tréningů pro jednotlivé obory činností, od návrhu sítí až po jejich realizaci a další služby.