Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Pronájem zafukovacího stroje FREMCO MicroFlow TOUCH

OFA s.r.o. nabízí pronájem zafukovacího stroje Fremco MicroFlow TOUCH s elektrickým pohonem pro instalace optických vláknových svazků a mikrokabelů.

Zafukovačka optických mikrokabelů Fremco MicroFlow s elektrickým pohonem.

Zafukovačka Fremco MicroFlow TOUCH je stantadrně dodávána v odolné přepravní bedně, která chrání vlastní zafukovací stroj před poškozením.

Přepravní bedna zafukovačky optických mikrokabelů Fremco MicroFlow s příslušenstvím.

Zafukovačka optických mikrokabelů Fremco MicroFlow s elektrickým pohonem, pohled do otevřené přepravní bedny.

 Přepravní bedna obsahuje vlastní zafukovací stroj a veškeré příslušenství k tomuto stroji. V bedně nejsou obsaženy vzduchové hadice. Součástí zápůjčky jsou i níže specifikované aplikační vložky pro konkrétní kombinace kabelů a mikrotrubiček, které jsou specifikovány v tabulce níže.

Zafukovačka optických mikrokabelů s elektrickým pohonem Fremco MicroFlow - základní obsah sady

Aplikační vložky v kombinaci s příslušným těsněním umožňují zafukování konkrétní kombinace optického mikrokabelu nebo vláknového svazku o daném vnějším průměru do mikrotrubičky o daném vnějším průměru. Součástí zápůjčky stroje jsou konkrétní aplikační vložky.

Těsnění pro konkrétní kombinaci (konkrétní průměr mikrokabelu do konkrétního průměru mikrotrubičky) je spotřební materiál a zákazník si jej musí zakoupit. Zákazník si těsnění ponechá a následně jej může použít při dalších zápůjčkách.

Zafukovačka optických mikrokabelů Fremco MicroFlow - aplikační vložky a těsnění pro konkrétní komvinaci kabel/trubička.