Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Zajímavosti

Logo_svazky  

Trubičkové svazky slabostěnných mikrotrubiček

Trubičkové svazky slabostěnných mikrotrubiček slouží ke zjednodušení a zlevnění instalací mikrotrubičkových systémů do kabelovodů s tělesem sestaveným z chrániček PVC Ø 110mm. Svazky slabostěnných mikrotrubiček jsou určeny obecně pro instalaci do chrániček, nelze je ukládat přímo do země. V případě potřeby svazku mikrotrubiček pro přímé uložení do země, najdete veškeré informace v datasheetu. V minulosti se mikrotrubičky v kabelovodech instalovaly v několika separátních operacích, v prvním kroku se do kabelovodu nainstalovala klasická HDPE trubka (obvykle Ø 50 mm, Ø 40 mm nebo Ø 32 mm) a v následných krocích se potom do smontované trasy zafukovaly samostatné slabostěnné mikrotrubičky. Instalací svazku slabostěnných mikrotrubiček odpadá jedna z operací (zafukování mikrotrubiček), pouze se namísto HDPE trubky instaluje přímo mikrotrubičkový svazek. Uvedené řešení navíc umožňuje lépe využít průřez otvoru kabelovodu a vyplnit jej větším počtem mikrotrubiček.

Foto svazek mikrotrubicek

Svazky slabostěnných mikrotrubiček lze instalovat do prázdného otvoru, případně i do obsazeného otvoru. Prázdný otvor lze zaplnit jedním nebo dvěma svazky, eventuálně kombinací svazku mikrotrubiček s kabelem nebo HDPE trubkou. Obsazený otvoru (kabel, HDPE trubka), pokud v otvoru zbývá dostatečný prostor, lze využít k instalaci jednoho trubičkového svazku. Obě situace jsou zobrazeny na připojených obrázcích.

Svazek mikrotrubicek plus kabel

Svazky mikrotrubiček lze pomocí zpevňujícího vnějšího těsnícího elementu těsnit v otvoru kabelovodu společně s ostatními prvky standardní kabelovou ucpávkou T-DUX, viz obrázky výše. V případě, že je svazek po výstupu ze zatěsněného otvoru přerušen (například v kabelové komoře), zatěsní se mikrotrubičky vůči vnějšímu obalu (rukávu) pomocí těsnícího elementu EZA-t, který lze instalovat i na nepřerušené mikrotrubičky.