Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Služby - Půjčovna nářadí, mechanizace a měřících přístrojů


Půjčovna nářadí na optická vlákna a kabely, měřících přístrojů, zafukovaček a mechanizace pro výstavbu optických sítí.

OFA s.r.o. nabízí možnost krádkodobého a střednědobého pronájmu vybavení pro výstavbu optických sítí a práci s optickými vlákny a kabely. Jde zejména o zapůjčení soupav svářeček vláken, měřících přístrojů, sestav zafukovacích strojů, a mechanizace v podobě rýhovače. Zápůjčka je možná po dohodě na základě předchozí rezervace.

Pronájem zafukovaček pro optické mikrokabely a vláknové svazky
Pronájem sady svářečky s lámačkou pro montáž optických kabelů
Pronájem měrících přístrojů OTDR pro měření optických sítí
Pronájem rýhovače Ditch-Witch R300 pro výstavbu sítí

 

V případě zájmu o pronájem některého zařízení kontaktujte naše obchodní zástupce.


Pronájem zafukovaček pro optické kabely

Nabízíme krátkodobý a dlouhodobý pronájem zafukovaček pro optické kabely.

Provájem zafukovaček a příslušenství pto instalace optických kabelů, mikrokabelů a vláknových svazků.

Půjčovna zafukovacích strojů pro optické kabely v následujících konfiguracích:

Plumett Microjet s pneumatickým pohonem

Zafukovací stroj Plumett Microjet PRM 196 bez magnetické spojky s pneumatickým pohonem tlačného mechanismu kabelu. Zafukovačka Microjet TOUCH je obecně využitelná pro zafukování mikrokabelů o rozsahu průměrů Ø 3,5–8 mm do mikrotrubiček o vnějších průměrech Ø 7–14 mm. Pojon zafukovačky je pneumatický, regulace je prováděna pomocí regulátoru, který je součástí sady. I tento stroj je opět možné ji zapůjčit v sadě s elektrickým kompresorem. Specifikaci zápůjčního stroje Microjet a jeho využitelnost pro možné kombinace mikrokabelů a trubiček naleznete zde.

Pronájem sad svářečky a lámačky pro montáž optické sítě

OFA s.r.o. nabízí pronájem svářeček samostatných optických vláken.

Zápůjční souprava svářečky a lámačky optických vláken pro montáž optických sítí.

Svařečka je pronajímána vždy v sadě s lámačkou optických vláken.

Svářečka optických vláken FiTel v sadě s lámačkou FiTel

Automatická svářečka Furukawa FiTel S177 s bateriovým provozem a integrovanou píckou pro zapečení smrštitenkých ochran svaru.Svářečka provádí automatické středění na jádro vlákna čímž zajišťuje vynikající parametry svaru optického vlákna. Specifikaci zápůjčního sady svářečky FITEL S177 naleznete zde.

Pronájem měřících přístrojů OTDR v sadě s předřadným vláknem

Nabízíme krátkodobý nebo střednědobý pronájem měřících přístrojů OTDR a měřících přístrojů pro přímou mertodu.

Pronájem měřících přístrojů OTDR pro měření optických sítí.

Optické reflektometry OTDR jsou pronajímány v sadě s předřadným vláknem. Kdispozici jsou následující kombinace přístrojů.

Optický reflektometr OTDR EXFO AXS-100 v sadě s předřadným vláknem.

Optický reflektometr AXS-100, lehký OTDR od EXFO určený zejména pro testování a diagnostiku přístupových, lokálních a FTTX PON sítí. Reflektomert je půjčován v sadě s 1km předřadným SM vláknem (optická vláknová konzerva od SQS). Popis zápůjční sestavy naleznete zde.

Optický reflektometr OTDR EXFO MaxTester MAX-715B-M1 v sadě s předřadným vláknem.

Optický reflektometr OTDR EXFO MAX-715-M1 je určený zejména pro point-to-point testování a lokalizaci závad v FTTx sítích a je koncipován i pro testování krátkých vláken (například v datových centrech, vnitřní spojovací kabeláž v CO nebo pro optické kabely k anténním systémům v aplikacích typu FTTA). Reflektomert je půjčován v sadě s předřadným SM vláknem (s konektory SC/PC). Popis zápůjční sestavy naleznete zde.

Multifunkční měřící přístroj s OTDR

Multifunkční měřící přístroj, jehož základem je OTDR 1310/1550 nm, který dále plní funkci optického zdroje, měřiče výkonu a červeného laseru pro vizuální lokalizaci závad. Malé rozměry, pouhých 23×16×7 cm a  hmotnost přístroje 1,1 kg, to vše v kombinaci se šestipalcovým dotykovým displejem činí z přístroje ideální nástroj pro techniky podělející se na výstavbě , údržbě a zřizování služeb zákazníkům v optických přístupových sítích. Detailější popis přístroje naleznete zde. 

Souprava pro měření přímé metody EXFO FPM-302 - FPL-300.

Měřící souprava sestává ze zdroje záření EXFO FLS-300 a měřící přístroj optického výkonu EXFO FPM-302. Souprava umožňuje měření a testování v sítích FTTx a speciálně v PON sítích. ěřící přístroj je kompatibilní stanrdy TU-T G.983 a G.984 a standardem IEEE 802.3ah. Popis zápůjční sestavy naleznete zde.

Pronájem kloubového řetězového rýhovače DitchWitch ZAHN R300.

OFA s.r.o.nabízí výhodný pronájem rýhovače pro pokládku tras bezvýkopovou technologií.

Pronájem rýhovače DitchWitch ZAHN R300 za výhodné ceny.

OFA s.r.o. nabízí možnost výhodného krátkodobého pronájmu kloubového řetězového rýhovače DitchWitch ZAHN R300. Podrobnosti naleznate na stránce se specifikací rýhovače, okruhu jeho použití a zápůjčních podmínek.