Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Služby - Půjčovna nářadí, mechanizace a měřících přístrojů


Půjčovna nářadí na optická vlákna a kabely, měřících přístrojů, zafukovaček a mechanizace pro výstavbu optických sítí.

OFA s.r.o. nabízí možnost krádkodobého a střednědobého pronájmu vybavení pro výstavbu optických sítí a práci s optickými vlákny a kabely. Jde zejména o zapůjčení soupav svářeček vláken, měřících přístrojů, sestav zafukovacích strojů, a kompresorů. Zápůjčka je možná po dohodě na základě předchozí rezervace.

Pronájem zafukovaček pro optické mikrokabely a vláknové svazky
Pronájem sady svářečky s lámačkou pro montáž optických kabelů
Pronájem měrících přístrojů OTDR pro měření optických sítí

 

V případě zájmu o pronájem některého zařízení kontaktujte naše obchodní zástupce.


Provájem zafukovaček a příslušenství pto instalace optických kabelů, mikrokabelů a vláknových svazků.

 

Pronájem zafukovaček pro optické kabely

Nabízíme krátkodobý a dlouhodobý pronájem zafukovaček pro optické kabely. Zafukovací stroje jsou půjčovány přednostně zákazníkům, kteří si u OFA s.r.o. zakoupili optický kabel.

Zapůjčení zafukovacích strojů pro optické kabely je možné v následujících konfiguracích:

Fremco NanoFlow™ – bateriový provoz

Zafukovací stroj Fremco NanoFLow.Malý kompaktní zafukovací stroj Fremco NanoFlow™ s bateriovým provozem pro instalace mikrokabelů a vláknových svazků v koncových bodech optických přístupových sítí. Plně automatický zafukovací stroj s dvoustupňovou ochranou proti poškození instalovaného kabelu/svazku. Ideální řešení pro připojování zákazníků v optických sítích typu FTTH. Zafukovačka NanoFlow™ je použitelná pro instalace kabelů o razsahu průměrů v intervalu Ø 0,8-2,8 mm, instalovaných do mikrotrubiček o rozsahu vnějších průměrů 3-10 mm.  Specifikaci zápůjčního stroje Fremco NanoFlow a jeho využitelnost pro možné kombinace mikrokabelů a trubiček naleznete zde.

Zafukovací stroj Fremco MicroFlow.

Fremco MicroFlow – elektrický pohon stroje

Zafukovací stroj Fremco MicroFlow TOUCH s elektrickým pohonem pro instalace optických vláknových svazků a mikrokabelů. Automatický zafukovací stroj MicroFlow TOUCH s dotykovou ovládací obrazovkou pro instalace mikrokabelů o rozsahu průměrů 0,8–6,5 mm včetně vláknových svazků do mikrotrubiček o vnějším průměru 5–16 mm. Zafukovací stroj MicroFlow TOUCH disponuje sofistikovaným systémem automatických ochran proti poškození kabelu nebo vláknového svazku při instalaci. Stroj je možné zapůjčit v sadě s elektrickým kompresorem. Specifikaci zápůjčního stroje Fremco MicroFLow a jeho využitelnost pro možné kombinace mikrokabelů a trubiček naleznete zde.

Plumett Microjet s pneumatickým pohonem

 

Zafukovačka Plumett MicroJet.Zafukovací stroj Plumett Microjet PRM 196 bez magnetické spojky s pneumatickým pohonem tlačného mechanismu kabelu. Zafukovačka Microjet je obecně využitelná pro zafukování mikrokabelů o rozsahu průměrů Ø 3,5–8 mm do mikrotrubiček o vnějších průměrech Ø 7–14 mm. Pohon zafukovačky je pneumatický, regulace je prováděna pomocí regulátoru, který je součástí sady. I tento stroj je opět možné ji zapůjčit v sadě s elektrickým kompresorem. Specifikaci zápůjčního stroje Plumett Microjet a jeho využitelnost pro možné kombinace mikrokabelů a trubiček naleznete zde.


 

Zápůjční souprava svářečky a lámačky optických vláken pro montáž optických sítí.

 

Pronájem sad svářečky a lámačky pro montáž optické sítě

OFA s.r.o. nabízí pronájem svářeček samostatných optických vláken.

Svářečka je pronajímána vždy v sadě s lámačkou optických vláken.

 

Svářečka optických vláken FiTel v sadě s lámačkou FiTel

Svářečka optických vláken Fitel S177 s integrovanou píckou.Automatická svářečka Furukawa FiTel S177 s bateriovým provozem a integrovanou píckou pro zapečení smrštitelných ochran svaru.Svářečka provádí automatické středění na jádro vlákna čímž zajišťuje vynikající parametry svaru optického vlákna. Specifikaci zápůjčního sady svářečky FITEL S177 naleznete zde.

 


 

Pronájem měřících přístrojů OTDR pro měření optických sítí.

 

Pronájem měřících přístrojů OTDR v sadě s předřadným vláknem

Nabízíme krátkodobý nebo střednědobý pronájem měřících přístrojů OTDR a měřících přístrojů pro přímou mertodu. 

Optické reflektometry OTDR jsou pronajímány v sadě s předřadným vláknem. K dispozici jsou následující kombinace přístrojů.

Zápůjční sada reflektometru EXFO AXS100.


Optický reflektometr OTDR EXFO AXS-100 v sadě s předřadným vláknem.

 

Optický reflektometr AXS-100, lehký OTDR od EXFO určený zejména pro testování a diagnostiku přístupových, lokálních a FTTX PON sítí. Reflektometr je půjčován v sadě s 1km předřadným SM vláknem (optická vláknová konzerva od SQS). Popis zápůjční sestavy naleznete zde.


Optický reflektometr OTDR EXFO MaxTester MAX-715B-M1 v sadě s předřadným vláknem.

 

Zápůjční sada optického reflektometru EXFO MAXTESTER 715B.

Optický reflektometr OTDR EXFO MAX-715-M1 je určený zejména pro point-to-point testování a lokalizaci závad v FTTx sítích a je koncipován i pro testování krátkých vláken (například v datových centrech, vnitřní spojovací kabeláž v CO nebo pro optické kabely k anténním systémům v aplikacích typu FTTA). Reflektometr je půjčován v sadě s předřadným SM vláknem (s konektory SC/PC). Popis zápůjční sestavy naleznete zde.


Multifunkční měřící přístroj s OTDR

 

Multifunkční OTDR.

Multifunkční měřící přístroj, jehož základem je OTDR 1310/1550 nm, který dále plní funkci optického zdroje, měřiče výkonu a červeného laseru pro vizuální lokalizaci závad. Malé rozměry, pouhých 23×16×7 cm a  hmotnost přístroje 1,1 kg, to vše v kombinaci se šestipalcovým dotykovým displejem činí z přístroje ideální nástroj pro techniky podílející se na výstavbě , údržbě a zřizování služeb zákazníkům v optických přístupových sítích. Detailnější popis přístroje naleznete zde. 

Souprava pro měření přímé metody EXFO FPM-302 - FPL-300.

 

Měření optických sítí přímou metodou.Měřící souprava sestává ze zdroje záření EXFO FLS-300 a měřící přístroj optického výkonu EXFO FPM-302. Souprava umožňuje měření a testování v sítích FTTx a speciálně v PON sítích. Měřící přístroj je kompatibilní stanrdy TU-T G.983 a G.984 a standardem IEEE 802.3ah. Popis zápůjční sestavy naleznete zde.