Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Pronájem soupravy optické svářečky Fitel S177 a lámačky Fitel S323

OFA s.r.o. nabízí pronájem soupravy svářečky a lámačky optických vláken.

 Svářečka samostatných optických vláken Fitel S177 s píckou.

 

Automatická svářečka Furukawa FiTel S177 s bateriovým provozem a integrovanou píckou pro zapečení smrštitenkých ochran svaru. Svářečka provádí v procesu svařování automatické středění na jádro vlákna, čímž zajišťuje vynikající parametry provedeného svaru optického vlákna. Jde o výrobek japonské firmy Furukawa.

Lámačka samostatných optických vláken Fitel S323.

Lámačka samostatných optických vláken Fitel S323 slouží k zalomení optického vlákna před svařením. Lámačku lze rovněč použít pro zalomení optického vlákna při realizaci mechanického spoje vláken nebo rychlemontovatelného konektoru. Jde rovněž o výrobek japonské firmy Furukawa.

Zápůjční souprava svářečky a lámačky optických vláken.

 Zápůjční sopuprava obsahuje svářečku optických vláken FiTel S177 a lámačku FiTel S323. Součástí sady je také zdroj, který umožňuje dobití baterie svářečky před jejím použitím v terénu v režimu bateriového provozu. Souprava je určená pro realizaci svarů samostatných vláken, nelze ji použít na svařování pásků vláken (ribbonů).