Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Pronájem OTDR EXFO AXS 100 v sadě s předřadným vláknem

OFA s.r.o. nabízí pronájem příručního optického reflektometru EXFO AXS-100 pro FTTX a PON sítě

Zapůjčení optického reflektometru  EXFO AXS-100 v sadě s předřadným vláknem.

Optický reflektometr AXS-100, lehký příruční OTDR od EXFO určený zejména pro testování a diagnostiku přístupových, lokálních a FTTX a PON sítích. Reflektomert je půjčován v sadě s 1km předřadným SM vláknem (optická vláknová konzerva od SQS).

Zápůjční sada optického reflektometru EXFO AXS-100 pro FTTx a PON sítě. 

Reflektometr je optimalizován pro testování pasivních optických sítí (PON) v rámci architektury FTTx, nabízí širokou škálu konfigurací a možností měření, testování identifikace problémů a lokalizace chyb v optických přístupových sítích.

Technické specifikace
Výdrž baterie: 6 hodin
Vlnové délky 1310, 1550 nm 
Dynamický rozsah: 29/28 dB (1310/1550 nm)
Rozsah délek měřeného vlákna: 0,65 až 160 km
Šířka pulzu: 10, 30, 100, 275, 1000, 2500, 10000 ns