Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Obsah prvního dílu Příručky pro projektování a návrh NGA sítí

Obsah první části vydané v říjnu 2015

První vydaná část Příručky pro projektování a návrh NGA sítí popisuje problematiku realizace vnitřních optických rozvodů v bytových domech. Kapitola popisuje na 98 stranách následující typy technologií pro realizace vnitřních optických rozvodů - viz obrázek. S první vydanou částí získáváte zároveň šanon.

Obsah příručky pro projektování a návrh nga sítí.

Kliknutím lze zvětšit náhled.

Riser kabely - kabely s vytazitelnymi elementy. Optické kabely s vlákny dle specifikace ITU-T G.6578.B3.
Low Friction kabely pro použití v obsazených chráničkách. Patrové optické rozváděče pro postupné připojování FTTH zákazníků.
Neviditelné optické vlákno EZ-Bend Invisilight pro šetrné instalace optických přípojek po bytě zákazníka. Návaznost vnitřního rozvodu na závěsné optické kabely.
Výstavba vnitřních optických rozvodů pomocí univerzálních optických kabelů. Použití kabelů Mini-cord ve vnitřních optických rozvodech.

Kapitola  Vnitřní optické rozvody v bytových domech je rozdělena do deseti subkapitol a čítá celkem 98 stran textu a obrázků.

Vnitřní optické rozvody v bytových domech.