Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové trendy

09. 01. 2018

Vyšel 3. díl příručky pro projektování a návrh NGA sítí

Třetí díl Příručky pro projektování a návrh optických NGA sítí, který se nám oproti očekávání zdržel několik dní v tiskárně, je již momentálně k dispozici. 

Příručka obsahuje kapitoly:

5. Označování a vytyčování podzemních optických sítí (celkem 16 stran).
6. Pasivní optické splittery v optických sítích bod–multibod (celkem 20 stran).
7. Zemních optické kabely (celkem 54 stran).

Blížší informace o obsahu třetího dílu příručky a možnostech jejího objednání se dozvíte pod těmito odkazy.

Příručka pro projektování a návrh optických NGA sítí, pomůcka pro plánovače a projektanty optických komunikačních sítí.

Kabelový buben s optickým kabelem – problematice zemních kabelů, jejich konstrukcí a aplikací je věnována 7. kapitola příručky, která je součástí 3. sady vložných listů.