Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

09. 01. 2018

Vyšel 3. díl příručky pro projektování a návrh NGA sítí

Třetí díl Příručky pro projektování a návrh optických NGA sítí, který se nám oproti očekávání zdržel několik dní v tiskárně, je již momentálně k dispozici. 

Příručka obsahuje kapitoly:

5. Označování a vytyčování podzemních optických sítí (celkem 16 stran).
6. Pasivní optické splittery v optických sítích bod–multibod (celkem 20 stran).
7. Zemních optické kabely (celkem 54 stran).

Blížší informace o obsahu třetího dílu příručky a možnostech jejího objednání se dozvíte pod těmito odkazy.

Příručka pro projektování a návrh optických NGA sítí, pomůcka pro plánovače a projektanty optických komunikačních sítí.

Kabelový buben s optickým kabelem – problematice zemních kabelů, jejich konstrukcí a aplikací je věnována 7. kapitola příručky, která je součástí 3. sady vložných listů.