Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Fotogalerie prvků optických sítí

Galerie prvků obsahuje fotografie a obrázky nejvíce používaných prvků při výstavbě a údržbě optických sítí. Celá galerie je dělena do jednotlivých skupin a podskupin, obdobně jako katalog prvků. Níže připojená část obsahuje galerii optických vláken.

SkupinaMateriál / obrázkyOdkaz do katalogu
01 Optické kabely katalog/optické kabely
02 Optická vlákna katalog/optická vlákna
03 Optické spojky katalog/optické spojky
04 Optické rozváděče katalog/optické rozváděče
05 Plastová infrastruktura katalog/plastová infrastruktura
06 Patchcordy, pigtaily, konektory katalog/patchcordy, pigtaily …
07 Nářadí a spotřební materiál

katalog/nářadí na optiku

08 Galerie různé, vlákna, konektory, makro a podobně  

Skupina 2 - optická vlákna


Jednovidové optické vlákno 250 µm (Singlemode fiber)

 Jednovidové optické vlákno 250 µm
Nejpoužívanější jednovidové optické vlákno 250 µm (Singlemode fiber), které je základním optickým vláknem používaných v optických přístupových a přenosových sítích.

 


Jednovidové optické vlákno 200 µm (Singlemode fiber)

 Jednovidové optické vlákno 200 µm

Nová konstrukce jednovidového optického vlákna s redukovanám průměrem na 200 µm, která umožňuje umístit do jedné trubičky Loose Tube kabelu 24 vláken namísto 12. Tato skutečnost umožňuje výrazně redukovat hmotnosti a průměry kabelů a mikrokabelů.

 


Mnohovidové optické vlákno 50/125 µm (Graded Index Multimode Fiber)

Mnohovidové optické vlákno 50 µm 

Mnohovidová optická vlákna 50/125 µm (Graded Index Multimode Fiber). Multimodová vlákna dnes nalézají uplatnění ponejvíce v datových centrech a podobných aplikacích.

 


Mnohovidové optické vlákno 62,5/125 µm (Graded Index Multimode Fiber)

 Mnohovidové optické vlákno 62,5 µm
Mnohovidová optická vlákna 62,5/125 µm (Graded Index Multimode Fiber). Multimodová vlákna dnes nalézají uplatnění ponejvíce v datových centrech a podobných aplikacích.

 


Pásek optických vláken (ribbon)

Pásek s vlánky (ribbon)
 
Pásky s vlákny (ribbony, vláknové ribbony) umožňují snadnější a rychlejší montáž optického kabelu ve spojkách a rozváděčích. Dále minimalizují čas na odstranění poruch kabelu. Nejpoužívanější konstrukce pásků s vlákny mají 6, 8, 12 a 24 vláken. Zobrazený pásek má 12 vláken.

 


Jádro kabelu s pásky s optickými vlákny (ribbony)

Jádro kabelu s pásky s vlákny (ribbony) 
Kabely s pásky s vlákny (ribbonové kabely) umožňují snadnější a rychlejší montáž optického kabelu ve spojkách a rozváděčích. Dále minimalizují čas na odstranění poruch kabelu. Nejpoužívanější konstrukce pásků s vlákny mají 6, 8, 12 a 24 vláken. Zobrazené jádro kabelu má 144 vláken.

 


Srolovatelné pásky optických vláken (Rollable Rribbons)

Rollable Optical Fiber Ribbon - srolovatelný pásek vláken nové generace
V roce 2017 OFS uvedlo na trh novou generaci pásků vláken, jejichž vývoj intenzivně probíhal v posledních několika letech. Nová generace pásků vláken, nazývaná Rollable Ribbons, představuje flexibilní vláknovou konstrukci. Sousední vlákna v pásku jsou spojována pouze krátkým flexibilním spojem (střídavě s jedním a druhým sousedním vláknem), což umožňuje ovýbat pásek s vlákny ve všech rovinách, nebo jej velý "zarolovat" do kulatého profilu. Zarolované pásky pak mohou být použity v kabelových konstrukcích, čímž dochází k výrazně vyššímu využití prostoru v trubičce (například v Central Tube) a kabelová konstrukce může obsahovat výrazně více optických vláken. V průběhu roku 2017 OFS uvedlo na trh první kabelové konstrukce se srolovatelnými pásky vláken.

 


Optické vlákno AllWave® Zero Water Peak (ZWP)

Optické vlákno OFS All Wave ZWP
Optické jednovidové vlákno OFS AllWave® Zero Water Peak (ZWP) je optické vlákno navržené pro optické přenosové systémy, které  využívají celou šíři spektra vlnových délek od 1260 nm do 1625 nm.

 


Optické vlákno AllWave® + Zero Water Peak Fiber

 Optické vlákno OFS All Wave + ZWP
Optické vlákno OFS  AllWave® + Zero Water Peak (ZWP) představuje vlákno se zvýšenou odolností proti makroohybům dle specifikace ITU-T G.657.A1, plně kompatibilní s vlákny dle specifikace ITU-T G.652.D. Vlákna OFS AllWave® + Zero Water Peak (ZWP) spojují mimořádné vlastnosti OFS All Wave vláken v kombinaci s menším minimálním poloměrem ohybu a představují vhodné řešení pro aplikace v přenosových, metropolitních i přístupových sítích.

 


Optické vlákno AllWave® FLEX Zero Water Peak Fiber

 Optické vlákno OFS All Wave FLEX ZWP
Optické vlákno OFS AllWave® FLEX Zero Water Peak (ZWP) je prvním vláknem ZWP se zvýšenou odolností proti makroohybům, výrazně překračující požadavky specifikace ITU-T G.657.A1. Vlákno je plně zpětně kompatibilní s vlákny ITU-T G.652.D a vzhledem ke svým výjimečným vlastnostem je předurčeno pro širokou škálu aplikací v přístupových sítích typu FTTx, GPON, GEPON a podobně.

 


Optické vlákno AllWave® ONE Zero Water Peak Fiber

Optické vlákno OFS All Wave ONE ZWP 

Optické vlákno OFS AllWave® ONE Zero Water Peak (ZWP) je vláknem se zlepšenými přenosovými vlastnostmi a zvýšenou odolností proti makroohybům, výrazně překračující požadavky specifikace TIU-T G.657.A1. Vlákno je plně zpětně kompatibilní s vlákny ITU-T G.652.D a vzhledem ke svým výjimečným vlastnostem je předurčeno pro širokou škálu aplikací v přenosových, metropolitních a přístupových sítích.

 


Optické vlákno AllWave® FLEX 200 µm Zero Water Peak Fiber

 Optické vlákno OFS All Wave FLEX 200µm ZWP

Optické vlákno AllWave® FLEX 200 µm Zero Water Peak s redukovaným průměrem kolorovaného vlákna 200 µm a zvýšenou odolností proti makroohybům.  Konstrukce umožňuje umístit do jedné trubičky Loose Tube kabelu 24 vláken namísto 12, což ve svém výsledku výrazně redukuje hmotnosti a průměry kabelů a mikrokabelů.

 


Mnohovidová optická vlákna 50/125 µm a 62,5/125 µm (Graded Index Multimode Fiber)

 Mnohovidové optické vlákno 62,5/125 µm (Graded Index Multimode fiber)

Mnohovidová optická vlákna OFS 50/125 µm a 62,5/125 µm(Graded Index Multimode Fiber). Multimodová vlákna dnes nalézají uplatnění ponejvíce v datových centrech a podobných aplikacích.

© 2015 OFA s.r.o., všechna práva vyhrazena.