Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Galerie - různé, obrázky optiky, optických kabelů a prvků

Tato sekce galerie obsahuje další skupinu obrázků a fotografií prvků optických sítí. Zpravidla jde zajímavosti a detaily optických prvků, včetně makrofotografií a podobně.

Detail optických konektorů SC/APC osazených v rozváděči

Detail optických konektorů SC/APC osazených v rozváděči Slide 1U.

 Optické konektory a optické splittery v distribučním bodě optické přístupové sítě.

Optické konektory a optické splittery instalované v distribučním bodě optické sítě.

 Optické konektory SC/APC na výstupu optického splitteru 1×64.
Optické konektory v provedení SC/APC na výstupu optického splitteru 1×64.

 Optické konektory LC/APC na výstupu optického PLC splitteru 1×64.
Optické konektory LC/APC na výstupu optického splitteru 1×64, okonektorované 2mm kabely.

 Optické konektory SC/APC na výstupu optického PLC splitteru 1×64.
Optické konektory SC/APC na výstupu PLC plitteru se splitting faktorem 1×64.

 Svary optických vláken v primární ochraně umístěné v kazetě optické spojky.
Svary vláken umístěné v optické kazetě spojky COYOTE.

Listovací kazetový systém optické spojky se svary vláken..
Listovací systém optických kazet se svary vláken v optické podzemní spojce.

Konektorové pole s konektory SC/APC v optickém rozváděči.
Konektorové pole (SC/APC) v optickém rozváděči v přístupové optické síti.

 Oprická vlákna umístěná v trubičkách kabelu konstrukce Loose Tube s centrálním tahovým členem..
Pohled na optická vlákna umístěná v trubičkách plněných gelem v kabelové konstrukci Loose Tube. Trubičky s vlákny jsou ovinuty podél centrálního tahového členu kabelu tvořeného FRP tyčí.

Optické konektory LC/APC ve splitterovém koncenentrátoru SDF.
Optické konektory typu LC/APC osazené ve splitterovém noncentrátoru typu SDF OFA HC 432.2.

 Plastová optická vlákna prosvětlená červeným světlem.
Dekorační plastová optická vlákna prosvětlená světlem červené barvy.

 Plastová optická vlákna prosvětlená modrým světlem.
Dekorační plastová optická vlákna prosvětlená světlem modré barvy.

 Optický kabel navinutý na kabelové cívce.
Optický kabel OFS v návinu na kabelové cívce.

Čelo optické spojky se vstupními porty pro zavedení jednotlivých kabelů do spojky.
Optická spojka - čelo spojky se vstupními porty pro zavedení jednotlivých kabelů do spojky.

 Těsnící ucpávky jednotlivých vstupních portů čela optické spojky.
Nevyužité vstupní porty spojky jsou kryty těsnícími ucpávkami. Tyto ucpávky se vyjímají při zavedení kabelu do spojky, nevyužité vstupní porty spojky zůstávají natrvalo utěsněné ucpávkami.

 Cívka s neviditelným vláknem EZ-Bend Invisilight.
EZ-Bend® Invisilight™ – rozebíratelná cívka s "neviditelným vláknem" pro vnitřní instalace po bytě zákazníka.

Držáky svarů ve smrštitelné ochraně v optické spojce LCC. 
Drčáky svarů pro ukládání svarů ve smrštitelné ochraně v optické spojce.

 Svary optických vláken ve smrštitelné ochtaně v kazetě spojky.
Svary ve smrštitelné ochraně uložené v kazetě optické spojky.

Mikrotrubičky pro instalace mikrokabelů navinuté na bubnu. 
Mikrotrubičky navinuté na bubnu. 

 Optická spojka – pohled na vstupní čelo a kabelové průchodky.
Optická spojka - pohled na vstupní čelo, expresní vstup a odchozí optické kabely.

Rezerva trubiček s optickými vlákny v organizéru spojky. 
Rezerva trubiček s vlákny umístěná v organizéru uvnitř optické spojky.

Vstupní silikonové průchodky a vstupy kabelů do optické spojky. 
Detail vstupních průchodek a vstupy kabelů do optické spojky.

Zafukovačka svazku optických mikrotrubiček. 
Zafukovačka mikrotrubiček do optické chráničky o rozsahu průměrů 25–70 mm

Zafukování mikrotrubiček pro optické mikrokabely do chráničky. 
Zafukování mikrotrubiček do chráničky.

 Zafukování mikrotrubiček pro optiku.
Zafukování mikrotrubiček pro optické trasy v přístupové síti.

 Zafukování optického kabelu.
Zafukování optického kabelu do chráničky – hydraulické ovládání zafukovacího stroje.

 Nadzemní optická síť provedená závěsnými optickými kabely. Detail kotvení kabelů na sloupu.
Nadzemní optická síť provedená závěsnými kabely - detail kotvení kabelů na sloupu.

Svazek optických kabelů EZ-Bend ve stoupačce panelového domu.
Svazek 3mm optických kabelů OFS EZ-Bend ve stoupačce panelového domu.

Riser kabel (kabel s vytažitelnými elementy) ve stoupačce bytového domu.
Kabel s vytažitelnými elementy (riser kabel) ve stoupačce bytového domu.

Optická vlákna v primární ochraně.
Optická vlákna v primární ochraně 250µm.

Svary optických vláken ve smrštitené ochtaně (dutince) uložené v kazetě.
Svary optických vláken ve smrštitelné ochraně  uložené v kazetě.

© 2018 OFA s.r.o., všechna práva vyhrazena.