Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

23. 10. 2017

Srolovatelné pásky vláken

Srolovatelné pásky optických vláken (Rollable ribbons) představují kvalitativní posun v oblasti technologie ribbonových kabelů. Vlákna nejsou spojována do pevného pásku, jako tomu bylo u předchozí generace, ale vlákno v pásku je pružně spojováno střídavě s jedním a druhým vedlejším vláknem. Tím vzniká pružný optický ribbon, který lze bez problémů ohybat ve všech rovinách a dokonce je možné jej "zarolovat" do kruhového tvaru, kterým lze lépe v průřezu vyplnit trubičku optického kabelu (ať již trubičku CT nebo LT konstrukce).

Rollable optical ribbon OFS – new generation of optical fibers ribbons

Srolovatelné pásky vláken byly v průběhu posledních několika měsíců využity v prvních komerčních kabelových konstrukcích. Základem řešení jsou v současnosti 12vláknové pásky, které mohou být v kabelových konstrukcích užity ve dvou formách.

Jako "srolované pásky" v kabelové konstrukci AccuTube®+ Rollable Ribbon (RR) Fiber Optic Cable, kde jsou jednotlivé zarolované pásky fixované aramidovým vláknem umístěny po 12 nebo 24 v jedné trubičce multitrubičkového ribbonového kabelu (po 144 nebo 288 vláknech v trubičce), kabelové konstrukce potom dosahují počtů 1728, 3456 optických vláken.

Jako ploché pásky v klasické konstrukci standardního ribbonového CT optického kabelu. V takovém kabelu jsou vláknové ribbony užity ve formě klasických pásků, tedy ve shodném uspořádání, jako v případě standardních CT kabelů s pásky vláken (v podstatě jde o náhradu standardních 12vláknových ribbonů novou generací).

V obou případech jde o zcela suché konstrukce kabelů s pásky vláken, kdy vláknové ribbony nejsou uloženy v gelu a trubičky obsahují vodoblokující materiál.

Nicméně těžiště aplikací se srolovatelnými ribbony bude v aplikacích, kdy jsou pásky srolovány. Tato varianta umožňuje zásadním způsobem zmenšit jednotlivé kabelové konstrukce a vyvíjet mnohovláknové kabely.