Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

13. 10. 2017

Komerční kabely se srolovatelnými ribbony

Společnost OFS uvedla na trh první komerční kabelové konstrukce, které využívají pásky vláken nové generace, označované jako srolovatelné ribbony (Rollable Ribbons).Rollable Optical Fiber Ribbon - srolovatelný pásek vláken nové generace

Rollable Ribbon je dloho očekávanou technologií, jejíž vývoj probíhal intenzivně probíhal v průběhu  posledních několika let.

OFS představuje novou generaci pásků optických vláken, uváděné na trh pod názvem srolovatelné ribbony (Rollable robbons).

Srolovatelné pásky vláken jsou tvořeny optickými vlákny v primární ochraně 250 µm, které jsou  v krátkých úsecích spojovány střídavě s jedním a druhým vedlejším vláknem v pásku. Celý pásek lze bez problémů ohýbat  ve všech rovinách a lze jej srolovat do tvaru válce. V tomto provedení (ovinuté aramidovým váknem, jehož barva zároveň tvoří rozlišovací prvek), jsou pásky vláken nové generace používány v některých kabelových konstrukcích.

Optické ribbony nové generace - srolovatelné pásky optických vláken

Srolovatelné pásky vláken jsou plně kompatibilní s předchozí generací ribbonů, pro práci s ribbony jsou využívány shodné postupy, nástroje i ribbonové svářečky optických vláken.

Spoje optických vláken, které tvoří pásek (ribbon) nové generace

Společnost OFA s.r.o. Vám přináší několik fotografií srolovatelných pásků vláken.