Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

04. 03. 2020

Inovace krytů křížů rezerv optických kabelů

OFA s.r.o. provedla rozšíření stavebnice modulárních krytů pro rezervy optických kabelů. Stavebnice kříže jsou doplněné o dvě verze uzavřených krytů, jednoduchý uzavřený kryt a uzavřený kryt s dvojitou výškou pro dva kříže rezerv stohované na sebe.

Katalogový list křížů rezerv kabelů naleznete zde.

 

Uzavřený kryt kříže rezervy optického kabelu – jednoduchý.

 

Tento kryt slouží pro jednoduchý modulární kříž OFA. V případě dvojice křížů stohovaných na sebe je nutné použít uzavřený kryt kříže rezervy s dvojitou výškou.

 

Uzavřený kryt kříže rezervy optického kabelu - dvojitá výška.

 

Uzavřený kryt kříže rezervy kabelu s dvojitou výškou se užívá v případě dvojice křížů umístěných na sobě (stohovaných), viz popis dále.

 

Kříž rezervy optického kabelu

Kříž rezervy optického kabelu - modulární stavebnice kříže.

 

Na obrázku je modulární stavebnice základního kříže rezervu. Kříž se dodává v rozloženém tvaru (viz obrázek), pro jeho sestavení potřebujete pouze křížový šroubovák.

 

Rozšiřovací sada kříže rezervy optického kabelu.

 

Pro rozšíření kříže (do šířky) se používá rozšiřovací sada (sada obsahuje 4ks rozšiřovacích dílů). 

 

Prodlužovací sada kříže rezervy optického kabelu pro kabely o velkém polomětu ohybu..

 

Pro kabely o velkém minimálním dovoleném polomětu ohybu slouží prodlužovací sada kříže rezerv. Tato sada se dokoupí k základnímu kříži a její montáží rozšíříte maximální poloměr ohybu kabelu na 440 mm (průměr 880 mm).

 

Stohování křížů rezerv kabelů na sebe.

 

U modulárního kříže rezervy optického kabelu je možné provádět stohování jednotlivých křížů rezerv kabelů na sebe, jak je to znázorněno na obrázku výše. Pro dvojici takto stohovaných křížů lze použít uzavřený kryt s dvojitou výškou, pokud stohujete tři kříže, lze již použít již pouze základní kryt, viz obrázek níže.

 

Základní kryt kříže rezervy optického kabelu OFA.

 

©2020 OFA s.r.o.