Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

26. 02. 2019

Redukční spojky 14/10 mm

Opět pro speciální aplikace slouží redukční spojka mikrotrubičky 14/10 mm. Tyto redukce se používají typicky pro nestandardní aplikace, kdy je potřeba spojit mikrotrubičky rozdílných vnějších průměrů 10 mm a 14 mm, tedy ob jeden velikostní rozměr. Opět půjde například o řešení, kdy je již uvnitř budovy dopředu vybudován úsek vnitřní mikrotrubičky o vnějším průměru 14 mm a je potřeba ji napojit na přívodní mikrotrubičku o vnějším průměru 10 mm.

Redukční spojky mikrotrubiček pro optické kabely 14/7 mm a 14/10 mm.

Takovéto aplikace opět nejsou příliš časté, nicméně se s nimi v praxi bohužel lze setkat. Pro spojení trubičky o vnějším průměru 10 mm na trubičku o vnějším průměru 14 mm pak slouží tato redukční spojka.

Redukční spojka mikrotrubiček 14/10 mm.