Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

26. 02. 2019

Redukční spojky 14/10 mm

Opět pro speciální aplikace slouží redukční spojka mikrotrubičky 14/10 mm. Tyto redukce se používají typicky pro nestandardní aplikace, kdy je potřeba spojit mikrotrubičky rozdílných vnějších průměrů 10 mm a 14 mm, tedy ob jeden velikostní rozměr. Opět půjde například o řešení, kdy je již uvnitř budovy dopředu vybudován úsek vnitřní mikrotrubičky o vnějším průměru 14 mm a je potřeba ji napojit na přívodní mikrotrubičku o vnějším průměru 10 mm.

Redukční spojky mikrotrubiček pro optické kabely 14/7 mm a 14/10 mm.

Takovéto aplikace opět nejsou příliš časté, nicméně se s nimi v praxi bohužel lze setkat. Pro spojení trubičky o vnějším průměru 10 mm na trubičku o vnějším průměru 14 mm pak slouží tato redukční spojka.

Redukční spojka mikrotrubiček 14/10 mm.