Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

24. 04. 2018

COYOTE DOME 6,5" SFMS s listovacím kazetovým systémem

OFA s.r.o. přináší na český trh inovovanou optickou spojku PLP z řady COYOTE® DOME s listovacím kazetovým systémem.
Optická spojka COYOTE® DOME 6,5"×17 SFMF  byla navržena speciálně pro přístupové sítě typu FTTH a FTTB. Spojka obsahuje SFMS (Single Fiber Management System) – listovací kazetový systém se snadným přístupem k jednotlivým kazetám a v nich uloženým svarům vláken.

Odkaz na detailní katalogový list spojky.

Spojka s listovacím kazetovým managementem pro přístupové sítě

 

Optická spojka je vybavena SFMS (Single Fiber Management System) managementem vláken, který umožňuje flexibilní a přehlednou organizaci vláken jednotlivých zákazníků nebo skupin zákazníků v přístupových optických sítích a zjednodušuje následné servisní a konfigurační zásahy, včetně napojování dalších zákazníků ve spojce.

Optická spojka PLP PLP COYOTE SFMS DOME 6,5"×17"s listovacím kazetovým systémem.

 

Optické kazety SC a SE

 

Kazetový systém spojek COYOTE® SFMS využívá patentovaný systém segmentovaných základen, na které jsou upevňovány jednotlivé kazety. Celý systém pak využívá, dvě provedení kazet Single Circuit (SC) a Singe Element (SE).

Kazety SC

Kazety SC mají základní výšku 5 mm, instalují se do jednotlivých pozic základny a obsahují modrý hřebínek, který umožňuje v kazetě uložit šestici svarů ve smrštitelné ochraně.

Optická kazeta typu SC COYOTE SFMS - Single Circuit  pro 6 svarů..
Kazety SE

Naproti tomu kazety SE mají základní výšku necelých 9 mm, instalují se ob jednu pozici v základně a umožňují uložení 12 svarů. Kazety SE využívají oranžový hřebínek pro uložení celkem 12 svarů ve dvou vrstvách (2×6).

Optická kazeta typu SE COYOTE SFMS - Single Element pro 12 svarů..

 

Spojka pro přístupové sítě FTTH

Optická spojka COYOTE® DOME 6,5"×17 SFMF byla navržena speciálně pro přístupové sítě typu FTTH, eventuelně pro sítě FTTB.  Základem spojky je kazetový management SFMS (Single Fiber Management System), který představuje listovací kazetový systém se snadným přístupem k jednotlivým kazetám a v nich uloženým vláknům a svarům vláken.Uvedený systém skýtá operátorům vysokou flexiblitu při návrhu FTTH sítí.

Optická spojka PLP COYOTE SFMS s listovacím kazetovým systémem pro FTTH sítě.

Optická spojka COYOTE SFMS s listovacím kazetovým systémem používaným pro FTTH sítě..

Vstupy kabelů spojky COYOTE® SFMS

 

Řešení spojky SFMS zachovává standardním čelo spojky DOME 6,5" , a tím i výhody široké variability řešení vstupů kabelů zavedených do některého ze čtyř vstupních portů prostřednictvím standardních silikonových průchodek COYOTE. Každý port tak umožňuje zavedení od jednoho do osmi kabelů dle použité průchodky. Samozřejmostí průchodek COYOTE je zavedení jednoho nebo více nepřerušených kabelů do spojky a možnost postupné instalace jednotlivých kabelů.

Prakticky je pak možno do spojky zavést například jeden nepřerušený přívodní kabel (nebo dva přerušené) a současně až 28 odchozích vláknových svazků v trubičce 5/3,5.

Optická spojka PLP COYOTE SFMS DOME 6,5"×17"s detailem vstupů trubiček 5/3,5 mm.

Pro případ zavedení nepřerušeného kabelu je na spodní straně optické spojky umístěn organizér rezerv trubiček s vlákny, který lze použít jak pro přerušená, tak pro nepřerušená vlákna. Na obrázku níže je detal osmi vláknových svazkl AccuBreeze™ zavedených jedním potem do spojky.

Optická spojka COYOTE SFMS - vstupní port spojky s osmi zavedenými vláknovými svazky AccuBreeze™..

COYOTE® SFMS - optická spojka pro NGA sítě 21. století

Moderní design spojek PLP COYOTE SFMS předurčuje použití těchto spojek v moderních optických přístupových sítích nové generace (NGA). SFMS management vláken umožňuje přehledné uložení vláken jednotlivých zákazníků ve spojce a v kombinaci s vhodným "inventory" systémem sítě umožňuje operátorům udržet trvalou a stoprocentní kontrolu nad veškerými vlákny v FTTH sítích. Listovací systém spojek COYOTE SFM skýtá snadný přístup k jakémukoli vláknu ve spojce bez rizika poškození ostatních provozovaných vláken, čímž značně zjednodušije veškeré servisní zásahy.

Optická spojka COYOTE DOME 6,5"×17"SFMS - listovací kazetový systém spojky pro FTTH sítě.

© 2018 OFA s.r.o.