Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

19. 02. 2018

PowerGuide® 200 SkyLight Cable

Společnost OFS představila na letošní FTTH konferenci ve Valencii novou řadu optických závěsných kabelů PowerGuide® 200 SkyLight Cables.

Inovativní a zmenšená konstrukce plně dielektrických samonosných závěsných optických kabelů využívá gelem plněné trubičky, které jsou obsazené 200µm optickými vlákny AllWave®FLEX 200μm ZWP Fiber, nebo AllWave®FLEX + 200μm ZWP Fiber. Kabel se dodává v šestielementové konstrukci s 96, 120 a 144 optickými vlákny o průměru Ø 10,4 mm a v dvanáctielementové konstrukci s 264 a 288 vlákny, s vnějším průměrem Ø 15 mm.

Bližší informace naleznete v originálních datasheetech výrobce OFS:
verze s 96–144 vlákny a verze s 264–288 vlákny.

Kabelové konstrukce PowerGuide® 200 SkyLight představují výrazné zmenšení a odlehčení konstrukce dielektrických samonosných optických kabelů (ADSS).
Porovnání se starší generací optických kabelů PowerGuide® Short Span je shrnuto v tabulce níže.

 ADSS PowerGuide®
SkyLight Shot Span
 144 vláken
 Průměr kabelu  10,4 mm  18,6 mm
 Hmotnost kabelu  90 kg/km  270 kg/km
 288 vláken
 Průměr kabelu  15,0 mm  —
 Hmotnost kabelu  180 kg/km  —

Zmenšení a odlehčení kabelové konstrukce závěsného kabelu generuje úspory při návrhu optické trasy, a to jak na ceně vlastního kabelu, tak na ceně armatur a kotev.

PowerGuide SkyLight – samonosný optický ADSS kabel s 96 až 288 optickými vlákny..

PowerGuide SkyLight – samonosný optický ADSS kabel s 264 a 288 vlákny.