Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

24. 02. 2016

OFS představuje novou konstrukci mikrokabelu

OFS v rámci FTTH Councilu v Lucenburku představilo novou konstrukci optického mikrokabelu MiDia 2GX. Design kabelu je odvozen od standardních konstrukcí mikrokabelů MiDia GX, přižemž využívá konstrukci s 24 vlákny 200µm v trubičce. Kabely jsou vybavovány vlákny  AllWave® FLEX a AllWave® FLEX+. 

Optické mikrokabely MiDia 2GX budou dodávány v následujících konstrukcích:

 6 trubiček s vlákny

maximálně 144 vláken

vnější průměr kabelu 5,7 mm

 8 trubiček s vlákny

maximálně 192 vláken

vnější průměr kabelu 6,5 mm

12 trubiček s vlákny

maximálně 288 vláken

vnější průměr kabelu 8,6 mm

 

Konstrukce optického mikrokabelu MiDia 2GX s 8 trubičkami a 192 vlákny je patrná z obrázku.
Optický mikrokabel MiDia 2GX

Odkaz na tiskovou zprávu OFS - Optické mikrokabely MiDia 2GX.