Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Obnovení certifikátů v minulosti proškolených pracovníků

V rámci tohoto obnovovacího školení OB1 lze obnovit pouze certifikáty školení OK1, OS1 a OR1, které pro společnost CETIN a.s. smluvně zajišťuje OFA s.r.o.

Pracovníci, kteří již vlastní vybrané certifikáty OK1, OS1 a OR1, kterým v letošním roce končí, nebo již skončila platnost, si mohou zajistit obnovení platnosti všech uvedených certifikátů pro další období absolvováním pouze jednodenního obnovovacího školení.

Školení probíhá ve školícím centru OFA s.r.o.  v Horních Počernicích, začátek školení je v 9 hodin.

Absolvováním jednodenního obnovovacího OB1 školení lze obnovit pouze platnost již získaných certifikárů. Pokud tedy pracovník vlastnil jen dva certifikáty (například OK1 a OS1), absolvováním obnovovacího školení získá dva platné certifikáty (OK1 a OS1). Pro získání posledního certifikátu je pak nutné absolvovat jednodenní školení (např. zbývající OR1). Schválený princip obnovovacích školení viz obrázek.

Rezervování termínů a objednání obnovovacího školení

Obnovovací certifikační školení zarezervujte pro zvolený termín emailem zaslaným na adresu libor.tengler@ofacom.cz. Protože kapacita jednotlivých školení je omezená, následně Vás kontaktujeme a buď Vám termín potvrdíme, nebo Vám nabídneme jinou alternativu.

Pro objednání obnovovacího školení je nutné již v objednávce uvést ke všem pracovníkům čísla původních certifikátů (OK1, OS1, OR1) které tito pracovníci v minulosti získali. V případě potřeby vám pro vyhledání čísla poskytneme součinnost.

Obnovovací školení pro certifikované kabeláře CETIN