Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Obnovení certifikátů v minulosti proškolených pracovníků

V rámci tohoto obnovovacího školení OB1 lze obnovit pouze certifikáty školení OK1, OS1 a OR1, které pro společnost CETIN a.s. smluvně zajišťuje OFA s.r.o.

Pracovníci, kteří již vlastní vybrané certifikáty OK1, OS1 a OR1, kterým v letošním roce končí, nebo již skončila platnost, si mohou zajistit obnovení platnosti všech uvedených certifikátů pro další období absolvováním pouze jednodenního obnovovacího školení.

Školení probíhá ve školícím centru OFA s.r.o.  v Horních Počernicích, začátek školení je v 9 hodin.

Termíny a objednání

Absolvováním jednodenního obnovovacího OB1 školení lze obnovit pouze platnost již získaných certifikárů. Pokud tedy pracovník vlastnil jen dva certifikáty (například OK1 a OS1), absolvováním obnovovacího školení získá dva platné certifikáty (OK1 a OS1). Pro získání posledního certifikátu je pak nutné absolvovat jednodenní školení (např. zbývající OR1). Schválený princip obnovovacích školení viz obrázek.

Rezervování termínů a objednání obnovovacího školení

Obnovovací certifikační školení zarezervujte pro zvolený termín emailem zaslaným na adresu libor.tengler@ofacom.cz. Termíny jsou vypsány níže. Protože kapacita jednotlivých školení je omezená, následně Vás kontaktujeme a buď Vám termín potvrdíme, nebo Vám nabídneme jinou alternativu.

Pro objednání obnovovacího školení je nutné již v objednávce uvést ke všem pracovníkům čísla původních certifikátů (OK1, OS1, OR1) které tito pracovníci v minulosti získali. V případě potřeby vám pro vyhledání čísla poskytneme součinnost.


OFA školení optických komponent

Vypsané termíny obnovovacích školení OB1:

Školení   Datum

Dostupnost

OB1 Z důvodu pandemie jsme v roce 2021 zatím nevypsali žádné termíny