Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

01. 04. 2020

Příručka NGA - V. část

OFA s.r.o. vydala v březnu V. část (5. vložku) Příručky pro projektování a návrh optických NGA sítí, tentokráte obsáhlou kapitolu věnovanou plastové infrastruktuře optických sítí.

Příručka NGA sítě- kapitola 9. - plastová infrastruktura.

Kvalitní plastová infrastruktura představuje základní stavební kámen fyzické infrastruktury optických sítí. Vlastní technologie plastové infrastruktury, tedy náklady na jednotlivé prvky plastové infrastruktury (chráničky, mikrotrubičky, příslušenství) nepředstavují z pohledu nákladových modelů výstavby optické sítě zásadní položku. Co je však z pohledu nákladů na výstavbu optických sítí položka jednoznačně nejvyšší, jsou náklady na instalaci této plastové infrastruktury, tedy náklady na vybudování tras a na pokládku plastové infrastruktury. Tím rozumíme náklady na zemní práce, pokládku, zádlažby, geometrické plány, věcná břemena a další.

Problematice technoligie, návrhu, instalace a ověřování kvalitu plastové infrastruktury se věnuje 9. kapitola příručky pro projektování a návrh sítí. V. část (5. sada vložných listů) obsahující 9. kapitolu čítá 84 stran a přes 350 obrázků.

Blížší informace k obsahu 9. kapitoly naleznete zde.

Postup kalibrace optické HDPE chráničky.