Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

28. 08. 2019

VESALA trasování a hledání

Přehledová stránka produktů finské společnosti VESALA pro trasování, lokalizace a zaměřování poruch a řadu dalších aplikací v elektrických i optických sítích.

Kalibr s vysílačem do mikrotrubičky - hledání závad.

Kompaktní lokátor VESALA CL43 pro vyhledávání sond a trasování vedení

Cenově dostupný lokátor speciálně navržený pro vyhledávání sond v chráničkách a mikrotrubičkách. Spolupracuje se širokou škálou kabelových sond s kompatibilními frekvencemi 512 Hz, 10 kHz a 33 kHz. Lokátor je využitelný k trasování jak plastových chrániček, tak i kovového potrubí.
Další funkcí lokátoru je jeho využití pro trasování žil a kabelů s metalickými prvky. Využití této funkce vyžaduje doplnění sady lokátoru o vhodný vysílač (CTT33). Vysílač lze provozovat na vedení čí kabelech bez napětí nebo i pod napětím (230 V). Blíže k trasování vedení viz celá souprava CT33 v kapitole níže.

K lokátoru je možné dodat širokou škálu spolupracujících sond, od nanosondy o průměru 4,6 mm po megasondu Ø42 mm. Sondy jsou specifikovány v samostatném katalogu.

Lokátor je možné osadit vyměnitelnými detektory (XLR kolektor). K dispozici jsou širokorozsahové detektory SA43 (10 a 33 kHz) a SA05 (512 Hz). Dále je možno doobjednat přesný diskový detektor LA43 a kapacitní detektor KA43.
Pokročilé funkce lokátoru umožňují nalézt místo, kde se sonda nachází, zjistit její orientaci vůči povrchu a přibližnou hloubku, ve které se sonda nachází.

Univerzální lokátor VESALA CL43 pro trasování kabelů a hledání kalibrů a sond s vysílačem.
Odkaz na katalogový list

 

Sondy s vysílačem VESALA pro vyhledávání závad mikrotrubiček, chrániček a potrubí

Sondy pro trasování mikrotrubiček, optických chrániček a kovových trubek

Odkaz na katalogový list

Sondy s vysílačem VESALA jsou určeny k detekci a vyhledávání závad mikrotrubiček, optických chrániček a ostatních typů chrániček a potrubí. Sondy jsou dostupné ve dvou základních provedeních, sondy  33 kHz a sondy 512 Hz.
Sondy s frekvencí 33 kHz jsou obecně používané pro vyhledání závad na optických chráničkách a mikrotrubičkách. Pro detekci sondy je nutné použít vhodný lokátor, například lokátor VESALA CL43, který naleznete v samostatném katalogovém listu. Sondy VESALA řady MPL představují jedny z nejmenších sond s vysílačem na trhu a jsou vyvinuty speciálně pro detekci závad na mikrotrubičkách. Konstrukce sond je pružná a umožňuje mírný ohyb sondy, což zlepšuje její průchod chráničkou. Sondy s frekvencí 33 kHz však nejsou využitelné pro vyhledávání kovových chrániček.
Sondy jsou do chrániček zafukovány samostatně, větší sondy jsou vybaveny závitem (vnitřním nebo vnějším) a lze je do chráničky zastrkat například laminátovým perem.

 Příklady kalibrů (sond) s vysílačem

Nanosonda - kalibr s vysílačem pruměr 4,6 mm pro mikrotrubočky.
 Nanosonda - kalibr s vysílačem pruměr 4,6 mm pro malé mikrotrubičky.
 Minisonda - kalibr s vysílačem pruměr 9 mm pro větší mikrotrubičky.
 Minisonda - kalibr s vysílačem pruměr 9 mm pro větší mikrotrubičky.
 Sonda - kalibr s vysílačem pruměr 18 mm pro plastové HDPE optické chráničky.
 Sonda - kalibr s vysílačem pruměr 18 mm pro plastové HDPE optické chráničky.
 Megasonda 512 Hz potrubí - kalibr s vysílačem pruměr 42 mm pro trasování kovových potrubí.
 Megasonda 512 Hz potrubí - kalibr s vysílačem pruměr 42 mm pro trasování kovových potrubí.

 

Souprava pro trasování kabelů a vodičů VESALA CT33 identifikace kabelů, párů nebo žil

Souprava pro trasování a identifikaci kabelů, vodičů, žil a kovových prvků sestává z vysílače CTT33 a kabelového lokátoru CL43. Soupravu CT33 doplňuje řada příslušenství.

  • Trasování síťových kabelů a vodičů ve vnitřním i venkovním prostředí.
  • Trasování telekomunikačních kabelů (metalických, optických s metalickým prvkem) a identifikace vodičů a párů telekomunikačních kabelů.
  • Vyhledávání sond umístěných (zafouknutých, zatlačených laminátovým perem) v plastových i kovových chráničkách.
  • Vyhledávání závad na kabelech.
  • Identifikace jističů a pojistek v elektrických rozvodech (i pod napětím).
  • Trasování kabelů podlahového vytápění.
Vysílač CTT33 lze užít v kombinaci s kabelovým lokátorem CL43 nebo jiným vhodným lokátorem pracujícím na frekvenci 33  kHz. Výstupní signál může být kontinuální, nebo může být vysílač přepnut do pulzního režimu s frekvencí 4 nebo 8 Hz. Pulzní režim lze snadněji při detekci rozlišit od šumu, dále může být (ve dvojici s dalším vysílačem) využit při zaměřování poruch.

Souprava pro trasování vodičů, kabelů a chrániček CT33.

Odkaz na katalogový list

 

Soupravu lze využít i k trasování prázdných plastovách optických chrániček a mikrotrubiček. Praktický náhod naleznete v našem instruktážním videu na YouTube.

  

Souprava pro přesné průvrty zdí VESALA PK2

Souprava pro přesné vrtání s detektory PK2, měření tloušťky zdi.

Odkaz na katalogový list

Souprava pro přesné průvrty zdí VESALA PK2 s měřením tloušťky zdi, detektorem kovů a kabelů pod napětím, slouží jako pomůcka pro bezproblémové a přesné provedení průvrtů stěn. Souprava funguje až do síly betonové stěny 150 cm.
Souprava sestává z vysílače a přijímače. Vysílač PKT2 funguje zá-roveň jako detektor kovových prvků a kabelů pod napětím ve zdi. Indikace pří-tomnosti kovotých prvků nebo elektrických kabelů je signalizována pomocí LED ukazatelů a audio signálu. Vysílač je možno upevnit na zeď pomocí tmelu nebo jiným vhodným způsobem.
Přijímač PKR2 je osazen LED směrovou indikací pro nalezení polohy ve dvou osách, a to třemi LED v každém ze čtyř směrů. Dále je pak přijímač osazen tříznakovým LED displayem, který zobrazuje vzdálenost mezi vysílačem a přijímačem v centimetrech, tedy při běžné aplikaci tloušťku zdi.

Pro bližší představu o funkci doporučujeme shlédnout krátké video výrobce na YouTube (1,5 minuty).

 

 Další produkty VESALA

Společnost VESALA nabízí řadu dalších produktů, například přístroje pro údržbu a výstavbu metalických sítí. Z těchto produktů vybíráme:

Souprava pro třídění měděných žil metalických kabelů. Souprava pro třídění žil metalických kabelů s komunikátorem umožŇujícím spojení mezi oběma techniky na koncích kabelu.
Souprava pro třídění žil a párů metalických kabelů. Souprava pro třídění žil metalických kabelů s komunikátorem umožňujícím spojení mezi oběma techniky na koncích kabelu.

 


Miniaturní kalibry s vysílačem pro optické mikrotrubičky.

©2019 OFA s.r.o.