Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

26. 04. 2019

Rozšíření sortimentu půjčovny vybavení a mechanizace

OFA s.r.o. provedla další rozšíření sortimentu půjčovny nářadí, mechanizace a měřících přístrojů pro výstavbu optických sítí. K dispozici jsou dva další typy zafukovaček pro optické kabely. Blíže viz stránka půjčovny na našem webu.


Zafukovačka FREMCO NanoFlow.

Fremco NanoFLow je bateriová zafukovačka pro instalace nejmenších konstrukcí mikrokabelů a pro instalace vláknových svazků. Zafukovací stroj je využíván ponejvíve v koncových úsecích sítí typu FTTH při zafukování optiky k jednotlivým zákazníkům. NanoFLow má elektrický pohon a je napájen dvojicí výměnných akumulátorů.

 


ZAfukovačka FREMCO MicroFLow TOUCH.FREMCO MIcroFLow TOUCH je elektricky poháněná zafukovačka pro instalace optických mikrokabelů a vláknovývh svazků. Stroj má elektrický pohon (pro napájení je nutné připojení na elektrickou síť). Zafukovací stroj je do značné míry zautomatizován a je ovládán řídící jednotkou s dotykovou obrazovkou. Pro instalaci lze přednastavit (a v průběhu instalace podle potřeby průběžně upravovat) parametry instalace, jako je rychlost instalace, strmost zrychlení a zpomalení, tlačná síla, nebo maximální délka instalovaného kabelu.