Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové trendy

07. 09. 2018

Montážní návod optické spojky COYOTE® In-Line RUNT.

Do sekce montážních návodů v záložce OFAPedie by přidán detailní montážní návod pro optické spojky COYOTE® In-Line RUNT.

Optická spojka COYOTE® In-Line RUNT disponuje dvěma dvojicemi vstupních portů. Dvojice portů se nacházejí na protilehlých stranách spojky, spojku lze smontovat jako průběžnou (In-Line) nebo jako hrncovou (kdy jdou využity porty jen na jedné straně). Do každého portu může být zavedeno 1 až 12 optických kabelů, kabely mohou být zaváděny jako nepřerušené.

Spojka COYOTE® In-Line RUNT umožňuje realizovat 144 svarů samostatných optických vláken, nebo až 288 svarů vláken v páskovém provedení (ribbonů).

Montážní návod naleznete v sekci OFAPedie/Montážní návody, nebo přímo pod tímto odkazem.

Montážní návod optické spojky PLP COYOTE In-Line RUNT, 144 svarů optických vláken.