Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

01. 04. 2020

Optické kabely s klasifikací dle CPR

Optický kabel s klasifikací dle CPR, třída reakce B2ca OFA.

OFA s.r.o. nabízí svým zákazníkům rozsáhlý sortiment vnitřních optických kabelů. OFS jako výrobce kabelů pracuje neustále na zlepšování požárních vlastností těchto vnitřních optických kabelů z pohedu třídy reakce na oheň dle nařízení CPR. V současnosti jsme schopni nabídnout kabely v nejvyšší třídě reakce na oheň B2ca

V České republice v současnosti platí vyhláška 23/2008 Sb (ve znění ze září 2011) „ o technických podmínkách požární ochrany staveb"., která ve svých přílohách specifikuje  typy a vlastnosti volně vedených kabelů ve vybraných stavbách a požadované minimální CPR třídy reakce na oheň těchto kabelů.

Konkrétní informace o třídách reakce na oheň kabelů lze čerpat z katalogových listů, nebo se obraťte na naše obchorní zástupce, viz kontakty.