Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

03. 02. 2020

Zafukovací stroj NanoFlow™ MAX

Nový model zdokonaleného zafukovacího stroje NanoFlow™ s označením NanoFlow™ MAX.

Akumulátorová zafukovačka optických kabelů FREMCO NanoFlow™ MAX.

FREMCO NanoFlow™ MAX

NanoFlow™ MAX má oproti standardní verzi regulaci přítlaku unášecích koleček, širší rozsah průměrů instalovaných mikrokabelů a svazků vláken 0,8–4,5 mm, a umožňuje instalace do mikrotrubičky o rozsahu průměrů 3–12 mm. NanoFlow™ MAX si zachovává ostatní vlastnosti předchozího stroje – akumulátorový provoz, lehký kompaktní stroj, ochrany proti poškození instalovaných optických kabelů.

Aplikační vložky zafukovacího stroje NanoFLow MAX

Akumulátorový provoz

NanoFLow™ MAX je akumulátorová zafukovačka s bateriovým provozem. Součástí dodávky jsou dva výměnné akumulátory a rychlonabíječka. Na jedno nabití je stroj schopen až 12hodinového provozu. 

Baterie zafukovačky optických kabelů Fremco NanoFlow™.

Nabíječka pro zafukovací stroj Fremco NanoFlow.

Výměnné aplikační vložky a těsnění

Zafukovací stroj má výměnné aplikační vložky pro různé kombinace instalovaných mikrokabelů nebo svazků vláken a mikrotrubiček, do kterých je mikrokabel zafukován. Aplikační vložky se vyměňují bez použití nástrojů. 

Aplikační vložky zafukovacího stroje FREMCO NanoFlow.

Těsnění zafukovacího stroje NanoFlow MAX.

 

Filtr a separátor vody součástí dodávky zafukovačky

Součástí dodávky zafukovacího stroke NanoFLow™ MAX je i vstupni vzduchový filtr a separátor vody, který se instaluje mezi zafikonačku a kompresor. 

Filtr a separátor vody zafukovačky FREMCO NanoFlow MAX.

Kovové unášecí kolečko pro zafukování mikrokabelů

Pro zafukování mikrokabelů větších průměrů je určeno kovové unášecí kolečko. Jedná se o kolečko s vroubkováním styčné plochy pro konstrukce mikrokabelů s tužším pláštěm. Kolečko se vymění za hnací pryžové kolečko stroje.

Kovové unášecí kolečko kabelu zafukovačky NanoFlow MAX.

Zafukovací stroj pro poslední míli FTTH

FREMCO NanoFlow™ MAX představuje efektivní zafukovací stroj pro instalace mikrokabelů a vláknových svazků v poslední míli FTTH sítí, typicky pro připojování objektů zákazníků. Lehlé kompaktní řešení stroje a akumulátorový provoz činí z NanoFlow™ MAX ideální zafukovačku pro FTTH aplikace.

Zafukovací stroj pro FTTH FREMCO NanoFlow™ MAX.

Katalogový list zafukovačky

Bližší informace naleznete v katalogovém listu.