Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

09. 04. 2019

Nové konstrukce optických kabelů MiDia® GX NG PE

Výrobce optických kabelů OFS rozšířil množinu inovovaných konstrukcí optických kabelů MiDia® GX NG PE (NG–Nová Generace), které se oproti standardním konstrukcím těchto kabelů vyznačují menším průměrem a hmotností.

Mikrokabely MiDia® GX NG PE jsou inovovanou konstrukcí kabelů MiDia® GX PE s redukovaným vnějším průměrem a hmotností kabelu pro zlepšení parametrů kabelu při zafukování. Inovovaná verze kabelu MiDia® GX NG PE využívá gelem plněné trubičky se zmenšeným průměrem, která obsahují standardní vlákna v primární ochraně s průměrem 250 µm. Trubičky s vlákny jsou stáčeny podél dielektrického centrálního tahového členu a fixovány aramidovými vlákny, suché jádro kabelu obsahuje vodoblokující prvky. Pod polyethylénovým pláštěm černé barvy je umístěno párací lanko.

Mikrokabely MiDia® GX NG PE jsou určeny k instalaci zafukovánm do mikrotrubiček. 
Mikrokabely jsou standardně dodávány v konstrukci se šesti, osmi a dvanácti elemety (trubičkami s vlákny), tedy v provedení s 12–72 vlákny, 96 a 144 vlákny (v konstrukci s dvanácti vlákny na trubičku).

Odkaz na katalogový list kabelu MiDia® GX NG PE.

Optický mikrokabel MiDia® GX NG PE s 12, 24, 48, 74, 96 a 144 optickými vlákny a loose tube konstrukcí.