Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

19. 02. 2019

Optický rozváděč 3M™ PBPO NG/IA (Internal Anchoring)

Optický distribuční rozváděč 3M™ PBPO NG/IA (Internal Anchoring) je navržen jako vnitřní distribuční nástěnný plastový box pro připojení 12 účastnických optických kabelů. 
Rozváděč využívá standardní kazetový systém 3M™. Rozváděč má vyjímatelný nosník čtyř kazet který lze nainstalovat na levou nebo pravou stranu, tudíž lze rozváděč modifikovat jako levostranný/pravostranný.  Rozváděč je vhodný jako patrový distribuční box pro napojování koncových zákazníků sítí FTTx a PON v bytových domech. Rozváděč 3M™ PBPO NG/IA je vybaven interní separátní tahovou mechanickou fixací (Internal Anchoring) pro každý účastnický kabel zvlášť, která se instaluje z vnitřní strany rozváděče.

Optický distribuční patrový rozváděč 3M™ PBPO NG/IA, 12 odchozích kabelů, 48 svarů..

Vstupy napájecích kabelů jsou kryty manžetou z pěnového plastu. Napájecí kabely jsou fixovány vázacím páskem uvnitř rozváděče. Účastnické droplabely se do rozváděře zavádí přes sady průchodeky a fixací, pro každý účastnický kabel slouží jedna pryžová průchodka a plastový fixační prvek.

Optický patrový rozváděč pro 12 kabelů, samostatné fixace kabelů, 48 svarů.