Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

19. 02. 2019

Optický rozváděč 3M™ PBPO NG/EA (External Anchoring)

Nová verze optického rozváděče 3M™ PBPO NG/EA  (External Anchoring) je navržen jako vnitřní distribuční nástěnný plastový box pro připojení 12 až 24 účastnických optických kabelů. 
Rozváděč využívá standardní kazetový systém 3M (celý sortiment kazet naleznete v samostatném katalogovém listu). Rozváděč je vybaven vyjímatelným nosníkem kazet pro 4 pozice kazetového systému 3M™, který lze nainstalovat na levou nebo pravou stranu rozváděče (levostranný/pravostranný rozváděč). Se základními optickými kazetami pro 12 svarů vláken ve smrštitelné ochraně lze v rozváděči realicovat až 48 svarů. V případě použití dalčích typů kazet lze v rozváděči uložit mechanické spoje vláken, PLC optické splittery a podobně.

Více detailů naleznete v katalogovém listu.

Optický distribuční patrový rozvaděč 3M™ PBPO NG/EA, 24 odchozích kabelů, 48 svarů.

Optický rozváděč 3M™ PBPO NG/EA je vhodný jako patrový distribuční box pro napojování koncových zákazníků sítí FTTx a PON v bytových domech. Rozváděč je vybaven integrovanou externí tahovou mechanickou fixací (External Anchoring) účastnických kabelů ke vstupním portům, a to z vnější strany rozváděče.  Napájecí kabely jsou fixovány vázacím páskem uvnitř roaváděče. V případě že je do rozváděče zaveden kabel s centrálním tahovým prvkem, lze jej upevnit pomocí dílu v příbalu rozváděče. Vstupy jsou kryty manžetou z pěnového plastu.

Patrový optický rozvaděč pro 24 odchozích optických kabelů a 48 svarů vláken ve smrštitelné ochraně.