Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

21. 11. 2018

Inteligentní zafukovací stroj MicroFlow LOG

Inteligentní zafukovací stroj Fremco MicroFlow LOG s bezdrátovým ovládámím a zpracováním kompletních dat o instalaci do přehledného protokolu s tabulkami veškerých parametrů, grafy průběhu instalace, limitními a maximálními dosaženými hodnotami jednotlivých parametrů. Zafukovačka vyhodnocuje průběžně při instalaci aktuální parametry času instalace, délky instalovaného kabelu, rychlosti instalace, aktuální tlačné síly, tlaku vzduchu a dále sleduje i klimatické podmínky instalace.

Zafukovačka optických kabelů nové generace Fremco MicroFlow LOG s protokoly z průběhu zafukování.

Nová generace zafukovaček s protokolem o instalaci.

Nová generace inteligentních zafukovacích strojů optických mikrokabelů a svazků vláken s kompletním softwarovým řízením, bezdrátovým ovládáním a monitorováním veškerých parametrů instalace. Zafukovačka monitoruje celý průběh instalace a s granularitou jednoho metru ukládá veškeré parametry o jejím průběhu. Tyto parametry vyhodnocuje a pokud dojde k překročení nastavených limitů, automaticky přeruší instalaci a tím zabrání poškození kabelu. Veškerá data jsou potom promítnuta do tabulek dokumentující průběh celé instalace a klíčové parametry jsou vyneseny do přehledných grafů.

Inteligentní zafukovací stroj s bezdrátovám ovládáním pomocí vyjímatelného tabletu MicroFlow LOG.

 Zafukovačka kromě parametrů instalace monitoruje i klimatické podmínky. Následně je z každé instalace vytvořen protokol, který slouží pro verifikaci instalace a jejího průběhu.

Bezdrátové ovládání zafukování optického kabelu

MicroFlow LOG je ovládán pomocí řídící jednotky, která obsahuje dokovací prostor pro tablet SAMSUNG. Pomocí tabletu se nastavují limitní hodnoty instalace (délka, maximální tlačná síla na kabel, maximální rychlost zafukování a podobně) a v průběhu instalace tablet zobrazuje aktuální hodnoty. Tablet lze z řídící jednotky vyjmout a celou instalaci z něj ovládat bezdrátově. Naopak lze zafukování kabelu řídit i tlačítky na těle řídící jednotky a tablet při instalaci nevyužít (nemusí být vložen, nebo může být vypnut).

Bezdrátové ovládání inteligentní zafukovačky MicroFlow LOG s tabletem vyjmutým mimo tělo řídící jednotky.

Bezdrátový přenos informací a protokolů ze zafukování

Pokud je k dispozici WIFI síť, ke které lze tablet připojit, lze z tabletu on-line odesílat protokoly z jednotlivých instalací kabelů. Protokloky jsou generovány v přednastavených šablonách a obsahují veškeré potřebné informace k vyhodnocení konkrétního zafukování kabelu.

Zafukovací stroj MicroFlow LOG s protokolem z instalace zafukováním optického kabelu.

Katalogový list Fremco MicroFlow LOG

Katalogový list nové zafukovačky Fremco MicroFlow LOG naleznete v sekci produkty / zafukovací stroje / MicroFlow TOUCH a LOG. V této sekci dále naleznete i katalogové listu příslušenství pro tuto zafukovačku a obecné příslušenství instalace optických kabelů zafukováním.

Starší verze zafukovacího stroje MicroFlow TOUCH je stále v prodeji a katalogový list naleznete tamtéž.

© 2018 OFA s.r.o.