Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

25. 10. 2018

Plastová protahovací pera

Plastová protahovací pera pro instalace kabelů se používaji pro zatahování kabelů, svazků kabelů nebo mikrotrubiček do chrániček. Materiál vlastního zatahovacího pera je vyroben z polymeru zesíleného skelnými vlákny, pero je na koncích osazeno naváděcí koncovkou s otvorem pro zpětné zatahování kabelů.

Plastové kabelové protahovací pero průměr 6 mm, délka 150 m.
Protahovací pero je navinuto v otočné kovové cívce, která je součástí instalačního přípravku, který umožňuje jeho plynulé odvíjení a navíjení v průběhu instalace. Konstrukce je provedena z kovových trubek. Pera se dodávají ve dvou velikostech, menší velikost (6/150) má průměr pera 6 mm a délku 150 m, větší provedení (8/200) má průměr pera 8 mm a délku 200 m. Větší varianta je vybavena kolečky pro snadnější transport.

Plastové kabelové protahovací pero průměr 8 mm, délka 200 m.

Plastová protahovací pero se dodává ve dvou velikostech 6/150 a 8/200, technické specifikace naleznete v katalogovém listu.

Plastová protahovací pera délky 150 a 200 m pro zatahování kabelů.