Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

15. 08. 2018

Optické vlákno TrueWave® REACH Low Water Peak (LWP)

Do katalogu na webu OFA s.r.o.(produkty / optická vlákna) byl přidán katalogový list optického vlákna TrueWave® REACH Low Water Peak (LWP). Tato optická vlákna jsou navržena speciálně pro dlouhé vysokokapacitní terestriální přenosové trasy s optickými zesilovači, a to jak EDFA zesilovači tak Ramanovskými zesilovači.. Vlákna TrueWave® REACH splňují požadavky specifikací ITU-T G.655.C a E a zároveň splňují i požadavky specifikace ITU-T G.656.

Optické vlákno TrueWave® REACH Low Water Peak (LWP) výrobce OFS, vlákno splňující specifikace ITU-T G.655.C,  G.655.C a ITU-T G.656.

Optické vlákno TrueWave® REACH umožňuje použití hustých vlnových multiplexů (DWDM) napříč C-, L- a S-pásmy, tedy v celém rozsahu vlnových délek 1 460 až 1 625 nm. Optická vlákna  jsou charakteristická nízkým sklonem disperzní charakteristiky v celém uvedeném rozsahu vlnových délek. To přispívá ke zjednodušení kompenzace disperze a zjednodušení návrhu příslušného kompenzačního modulu pro chromatickou disperzi.

Optické vlákno TrueWave® REACH Low Water Peak (LWP) výrobce OFS, splňující specifikace ITU-T G.655.C, ITU-T G.655.E a ITU-T G.656.