Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

15. 08. 2018

Optické vlákno TrueWave® RS Low Water Peak

Do elektronického katalogu na webu OFA s.r.o. byl přidán katalogový list optického vlákna TrueWave® RS Low Water Peak. Optické vlákno je optimalizované pro přenosy v trasách s EDFA zesilovači v metropolitních, regionálních a dálkových sítích a splňuje požadavky ITU-T G.655.C a ITU-T G.655.D. Optické vlákno TrueWave® RS Low Water Peak (LWP) je NZDS vlákno (Non Zero Dispersion Shifted Fiber), tedy s nenulovou posunutou chromatickou disperzí, které je vhodné pro nasazení hustých vlnových multiplexů (DWDM) v metropolitních, regionálních a dálkových přenosových trasách.

Optické vlákno TrueWave® RS Low Water Peak (LWP) pro přenosové sítě.

Optické vlákno TrueWave® RS LWP vyniká nízkým sklonem disperzní charakteristiky a nízkou hodnotou disperze. Vláknopředstavuje ideální řešení pro tradiční přenosové systémy pracující v C-pásmu (1530–1565 nm), stejně jako pro nové generace systémů provozovaných v L-pásmu (1565–1625 nm), vyhoví současným přenosovým systémům a splní i budoucí nároky na navyšování přenosových kapacit.

Optické vlákno TrueWave® RS Low Water Peak (LWP) výrobce OFS, splňující specifikace ITU-T G.655.C a ITU-T G.655.D.  .