Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

09. 07. 2018

Nástroj pro podélné a příčné párání trubiček

OFA s.r.o. přináší na trh nový kombinovaný nástroj pro podélné párání centrálních trubiček optických kabelů. Nástroj umožňuje na jedné straně podélně párat centrální trubičku kabelu (oboustranné naříznutí trubičky) a na druhé straně provádět oříznutí po obvodu trubičky.

Párací nástroj na centrální trubičky optických kabelů.

 

Průměry centrálních trubiček optických kabelů

 

Nástroj je možné použít na následující průměry centrálních trubiček optických kabelů.

Otvor Rozsah průměrů centrální trubičky
1 5,0 – 5,6 mm
2 6,0 – 6,6 mm
3 7,2 – 7,8 mm
4 7,8 – 8,4 mm
5 9,4– 10 mm

 

Podélný párací a řezací nástroj na centrální trubičky optických kabelů.

 

Podélné párání centrální trubičky

 

Pro podélné párání centrální trubičky použijeme stranu nástroje označenou SLIT. Rozevřeme nástroj, zvolíme otvor příslušného průměru a nasadíme jej na začátek úseku párané trubičky. Nástroj uzavřeme a tahem ve smětu šipky provedeme podélné naříznutí centrální trubičky. Nože jsou umístěny na obou stranách nástroje (180°) a tudíž je trubička "podélně naříznuta"  po obou stranách. Postup je naznačen na obrázku.

Podélné párání centrální trubičky optického kabelu, táhnout ve směru šipky.

Detail nože pro podélné párání centrální trubičky optického kabelu - nože prl různé průměry centrální trubičky..

Detail nožů pto podélné párání centrální trubičky.

 

Příčné naříznutí centrální trubičky

 

Pro příčné naříznutí centrální trubičky slouží strana nástroje oznařená "RING". Nástroj otevřeme a zvolíme příslušný otvor podle průměru trubičky. Nástroj zavřeme a obkroužíme jím centrální trubičku. Trubičku je nutné obkroužit v celém rozsahu (360°), aby se trubička nařízla po celém obvodu. Blíže viz obrázky.

Řezání centrální trubičky optického kabelu "central tbe" konstrukce..

Makrodetail nože pro příčné řezání centrální trubičky optického kabelu – nástroj obsahuje jeden nůž pro každý rozměr trubičky..

 

Pracovní postup

 

Nástroj pro podélné a příčné párání centrálních trubiček optických kabelů nalezne využijete nejvíce v případě, pokud provádíte "výpich" z takovéhoto kabelu (zavedení nepřerušeného kabelu do spojky nebo rozváděče, ribbonové konstrukce kabelů…). V takovém případě po odhalení centrální trubičky nejprve označíme úsek, kde bude sejmuta. Jako první operaci provedeme podélné párání trubičky, a až následně přížné naříznutí. Podélné párání je nutné provádět pouze ve směru šipky na nástroji. Při nasazení nástroje na trubičku věnujte pozornost místu, kde jsou na nástroji osazeny nože (odkud nebo kde nástroj provede řez). Při práci dbejte opatrnosti.

 

Objednací kód

 

685 000 326 Nástroj na okružování i podélné párání kabelů a trubiček (od 5,0 do 10,0 mm)