Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

15. 01. 2018

Neviditelné optické vlákno EZ-Bend Invisilight™

Na počátku roku jsme provedli rozšíření sortimentu instalačních sad neviditelného optického vlákna EZ-Bend® Invisilight™. V současnosti jsou k dispozici sady neviditelného vlákna s délkou 20, 25, 30 a 40 m. Sady s délkou vlákna Invisilight™ 20 a 25 m jsou umístěny na jednodílné cívce, sady 30 a 40 m jsou potom navinuty na dvoudílné cívce, ze keré se po odvinutí zhruba poloviny vlákna sejme vnější část.  Neviditelné optické vlákno EZ-Bend® Invisilight™ představuje šetrné komfortní řešení realizace vnitřního optického rozvodu po bytě zákazníka s mimimem stavebních zásahů.

Podrobnosti naleznete v inovovaném katalogovém listu.

Neviditelné optické vlákno EZ-Bend Invisilight pro šetrné instalace optických přípojek FTTH v bytě zákazníka..