Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

15. 11. 2017

Nový design dotykové obrazovky zafukovaček Fremco MicroFlow

Společnost Fremco, kterou na českém trhu zastupuje OFA s.r.o., začala dodávat zafukovačky MicroFlow s novým designem dotykové obrazovky. Původní textové menu bylo kompletně nahrazeno symboly, což zjednodušuje lokalizaci menu zafukovacího stroje v jednotlivých jazycích. Nový vzhled dotykové obrazovky je patrný z obrázku.

Nový design ovládací dotykové obrazovky zafukovačky Fremco MicroFlow, kde bylo textové menu nahrazeno grafickými symboly.

Na dotykové obrazovce zafukovacího stroje obsluha před instalací nastaví limitní hodnoty maximální rychlosti instalace, maximálního momentu odpovídajícího tlačné síle na kabel, vzdálenosti instalace, rychlosti akcelerace a další parametry. V průběhu instalace potom display zobrazuje okamžité hodnoty uvedených parametrů, případně lze i v průběhu instalace přednastavené hodnoty plynule měnit.

Zafukovaví stroj pro instalace optiky Fremco MicroFlow předstahuje oblíbené řešení zafukovačky mikrokabelů.

Zafukovací stroj Fremco MicroFlow je oblíbeným strojem pro instalace mikrokabelů a svazků optických vláken o rozsahu porůměrů od 0,8 mm do 5 mm.