Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení. K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

Společnost OFA vznikla před 20 lety jako první specializovaný velkoobchod optických kabelů, optických vláken, rozvaděčů a všech dalších prvků nutných pro výstavbu optických komunikačních sítí. V současnosti jsou prvky dodané naší společností zabudované takřka ve všech optických sítích postavených na našem území.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém).  Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů. Dále společnost OFA zastupuje v ČR a na Slovensku finskou společnost VESALA, výrobce sond a kalibrů s vysílačem, lokátorů kalibrů nebo markerů a podobně. Kromě uvedených velkých společností zastupujeme i řadu menších firem a v posledních letech zavádíme na tuzemský i zahraniční trh řadu vlastních produktů.

Novinky - Nové produkty

07. 09. 2017

Vysokokapacitní optické mikrokabely MiDia® 200 Micro HX

Poslední z kabelů s 200µm vlákny z produkce OFS, u kterých došlo ke změně názvů je konstrukce kabelů MiDia® 200 Micro HX, konstrukce se 4 elementy a 48 optickými vlákny a konstrukce se 6 a 8 elementy a centrálním tahovým členem s 96 a 144 optickými vlákny. (původní označení tohoto kabelu bylo MiDia® 2HX PE).

Zde došlo k určitým změnám, u konstrukce 48vláknového kabelu MiDia® 200 Micro HX došlo kromě přejmenování i ke zlepšení některých paramatrů (zmenšení dovolených poloměrů ohybu a zvětšení rozsahu teplot), u konstrukcí s 96 a 144 optickými vlákny jsou hodnoty stejné. Podrobnosti naleanete  v upravených katalogových listech pro 4elementovou konstrukci a 6+8 elementovou konstrukci.

Optický kabel Loose Tube MiDia® 200 Micro HX se 48 vlákny

Optický kabel Loose Tube MiDia® 200 Micro HX s 96 a 144 vlákny