Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

20. 06. 2017

Y-Blok pro přifukování dalšího kabelu do obsazené chráničky

Y-Blok je vysokotlaký zafukovací blok, který umožňuje instalaci dalšího optického kabelu do optické HDPE chráničky, která je již jedním kabelem obsazena. Blok je plně dělitelný a umožňuje zatěsněnní stávajícího kabelu vystupujícího z chráničky, jak je znázorněno na obrázku. Bližší informace naleznete v katalogovém listu.

Y-Blok určený pro přifukování dalšího optického kabelu do chráničky již obsazené jedním kabelem.

Y-Blok umočňuje přifukování optického kabelu do všech běžných optických chrániček v rozsahu průměrů od Ø 25 mm do Ø 50 mm. Y-Blok se používá v kombinaci se zafukovacím strojem PowerFlow nebo MultiFlow, se kterými má společný systém výstupních těsnících vložek HDPE chrániček. Vlastní Y-Blok je na obrázku.

Y-Blok upro přifukování dalšího optického kabelu do již obsazené chráničky – foto rozloženého Y-Bloku.