Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

16. 06. 2017

Minizafukovačka optického mikrokabelu

Minizafukovačka pro ruční instalaci optického mikrokabelu na krátkou vzdálenost. Instalace mikrokabelů zafukováním do mikrotrubiček průměru 10 a 12 milimetrů. Katalogový list naleznete pod tímto odkazem.

MINI-zafukovačka optických mikrokabelů pro ruční instalacioptického kabelu do trubičky

Optický mikrokabel je unášen v trubičce vzduchem z kompresoru a je ručně podáván do minizafukovačky. Minizafukovačka je v podstatě vysokotlaký zafukovací blok MINI.

Zafukovací blok MINI pro ruční instalaci optického mikrokabelu do mikrotrubičky.

Minizafukovačka je levné řešení, které umožňuje instalaci mikrokabelů na krátké vzdálenosti. Pro provoz MINI zafukovacího bloku je nutný zdroj tlakokového vzduchu. Pro instalaci postačí malý elektrický kompresor.

Nejmenší zafikovačka optických kabelů, řešení pro instalace kabelu na krátkou vzdálenost.

Minizafukovačka představuje nejmenší řešení zařízení pro instalaci optických kabelů do chrániček pomocí tlakového vzduchu. Výrobcem bloku MINI je dánská společnost Fremco, výhradním zastoupením pro český a slovenský trh je spokečnost OFA s.r.o. 

Jednodužší a levnější zařízení pro instalaci optického kabelu pomocí stlačeného vzduchu nenajdete.