Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

12. 04. 2017

Hard Clad Silica (HCS®) vlákna

Do webového katalogu www.ofacom.cz byl přidán katalogový list Hard Clad Silica (HCS®) optických vláken. Optická vlákna HCS® Fibers představují mnohovidová optická vlákna s velkým průměrem jádra (typicky 125–1500 µm) a pláštěm z tvrdého polymeru Hard Clad.

HCS optické mnohovidové vlákno

 

Optická vlákna HCS® Fibers jsou určena pro širokou škálu aplikací, Automobilový průmysl, letecký průmysl, laserové přenosy s vysokým výkonem, osvětlení, průmyslová automatizace, laserová terapie a chirurgie, komunikační médium pro SCADA řídící systémy, navazování LED a laserového světla, lékařské lasery, blízká infračervená spektroskopie, plazmová jaderná diagnostika, optická pyrometrie, polovodičová zařízení, sensorová technika, komunikační přenosy na krátkou vzdálenost. a řada talších aplikací.

Optická vlákna Hard Clad Silica Fiber pro průmyslové aplikace.

Optická vlákna HCS® jsou dále velice často využívána jako přenosový prvek v průmyslových optických kabelech. Bližší informace naleznete v katalogovém listu.