Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

07. 04. 2017

Low Friction kabely pro instalace do obsazených chrániček

Do webového katalogu ofacom.cz byl vložen nový katalogový list optických dropkabelů s pláštěm s nízkým koeeficientem tření (Low Friction kabely), které jsou mimo jiné určeny k instalaci vnitřních optických rozvodů využívající stávající chráničky, a to i chráničky již obsazené jiným kabelem.

Optický kabel Low Friction pro instalace do optických chrániček

Využití Low Friction kabelů pro instalaci optických rozvodů ve stávajících obsazených chráničkách představuje metodu, kdy je optický kabel speciální konstrukce postupně zasunut do stávající chráničky, již obsazené kabelem jiného typu sítě. Typickým případem je zatlačení kabelu do stávající chráničky obsazené metalickým telefonním kabelem, kabeláží ke zvonkům a automatickým vrátným, rozhlasu po drátě nebo například NN rozvodu.

Instalace optického rozvodu s využitím Low Friction kabelů

Podmiňující podmínkou instalace je v celé délce průchozí chránička, dobrý stav pláště stávajícího kabelu (aby nedošlo instalací k jeho poškození) a souhlas majitele nebo správce této sítě s instalací. Pokud jsou uvedené podmínky splněny, lze do trasy nainstalovat podle volné světlosti chráničky až několik kabelů. Tato metoda instalace rozvodů (jak plyne z předchozího) je vhodná pro instalaci optických rozvodů ve stávajících bytových nebo rodinných domech, nicméně bude podmíněná existencí vhodných obsazených nebo případně i volných stávajících chrániček.

Konstrukce Low Friction optického kabelu s pláštěm s níckým koeficientem tření