Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

17. 01. 2017

Nadzemní optická spojka OSC–144

Optická nadzemní pilířová (sloupková) spojka OSC–144 je určena pro lokality střední hustoty osídlení. Nadzemní spojka OSC–144 umožňuje zavedení 32 až 48 odchozích účastnických kabelů a obsahuje vnitřní vyjímatelný rozváděč s kapacitou 144 svarů. Vyjímatelný optický rozváděč umožňuje provedení montáže mimo tělo sloupku, například v přistavené kabelářském vozidle.

Bližší informace naleznete v katalogovém listu spojky

Nadzemní optická spojka OFA OSC-144

Nadzemní optická sloupková (pilířová) spojka OSC-144, foto a vnitřní uspořídání spojky. Na obrázku není zobrazen plastový základ sloupku.

Svařování optických vláken v kabelážském vozidle

Koncept nadzemní spojky OSC–144 umožňuje vyjmout vnitřní optický rozváděč a po rozvalení smotky rezerv optických kabekl umístěných ve sloupku provés veškerou montáž pohodlně mimo tělo sloupku, například v přistaveném kabelážském vozidle.