Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

28. 11. 2016

Zafukovačka Fremco MultiFlow

Fremco Multiflow je univerzální zafukovací stroj (zafukovačka) pro instalaci optických kabelů a svazků mikrotrubiček do HDPE chrániček. Fremco Multiflow umožňuje instalace optických kabelů o rozsahu průměrů Ø 5,5 – 32 mm do optických chrániček o vnějším průměru v rozsahu Ø 14 – 70 mm. Do stejné škály chrániček umožňuje zafukovací stroj MultiFlow instalovat zafukováním i svazky mikrotrubiček o rozsahu vnějších průměrů Ø 7 – 14 mm, a to v široké škále předdefinovaných i zákaznických kombinací.

Podrobnosti naleznete v katalogových listech zafukovacího systému MultiFlow.

Zafukovačka OFA FREMCO MultiFlow

Univerzální stroj pro zafukování kabelů a trubiček

Zafukovačka Fremco MultiFlow představuje univerzální řešení zafukovacího stroje pro instalace svazků mikrotrubiček a optických kabelů do optických HDPE chrániček. MultiFlow je schopen
zafukovat širokou škálu kombinací mikrotrubiček do optických chrániček různých průměrů.
Robustní konstrukce stroje vyhoví náročným podmínkám, ve kterých reálně probíhají
instalace optických kabelů. Pro zafukování kabelů a mikrotrubiček se používají různé varianty vstupních dílů a těsnění bloku FLEX, sadu těsnění pro zafikování kabelůl naleznete na obrázku ve spodní části.

Zafukovačka optických kabelů

Instalace kabelů unášených vzduchem nebo vodou

Jako médium pro instalaci optických kabelů nebo mikrotrubiček lze využít u stroje MultiFlow jak vzduch, tak případně vodu. Instalace kabelů zaplavováním vodou umožňuje dosahovat výrazně lepších výsledků, což je výhodou při instalaci těžkých kabelů nebo velkého svazku mikrotrubiček.

FLEX blok MultiFlow

Specifikace

Rozsah průměrů kabelů1: 5,5 - 32 mm
Rozsah průměrů HDPE chrániček: 14 - 70 mm
Délka instalace2: až do 10 km
Rychlost instalace: až 80 m/min.
Doporučený tlak a průtok vzduchu3: 8-12 bar
(8.000-12.000 l/min.)
Váha: 40 kg
Délka: 700 mm
Šířka: 230 mm
Výška: 350 mm

1) Nutné 2 sady řetězů, 5,5–8 mm a 8–32 mm 2) Záleží na typu mikrotrubičky, kabelu a stavu trasy. 3) Chlazený vzduch zbavený vlhkosti.

Sada těsnění zafukocacího stroje