Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

11. 11. 2016

Zafukovačka Fremco MiniFlow

Fremco MiniFlow,vvýkonný zafukovací stroj pro instalace mikrokabelů do mikrotrubiček. Hydraulický pohon pásů umožňuje instalace mikrokabelů pomocí zafukování až do maximální rychlosti 100 m/min. 

Zafukovačka optických kabelů MiniFlow

 

Efektivní zafukování optických mikrokabelů

Zafukovačka MiniFlow Rapid byla navržena s ohledem na snadnou obsluhu.
Při konstrukci tohoto stroje byly preferovány zejména následující aspekty:
- vysoce odolná nerezová konstrukce těla stroje
- bezpečnostní kryt pásů stroje
- ergonomické a logicky rozmístěné ovládací prvky
- indikace tlačné síly zafukovaného kabelu

MiniFlow Rapid je kompaktní a výkonný zafukovací stroj pro mikrokabely. MiniFlow Rapid umožňuje instalaci kabelů maximální rychlostí 100 m/min. na vzdálenost až 3.5 km.

Ochrana kabelu před poškozením

Zafukovací stroj Miniflow Rapid disponuje unikátním měřícím systémem, který kontinuálně monitoruje tlačnou sílu vyvíjenou na instalovaný kabel. To umožňuje v případě problémů v trase instalace zastavit pohon kabelu dříve, než dojde k jeho poškození.

Zafukovací stroj MiniFlow Rapid

Specifikace

Rozsah průměrů mikrokabelů: 4 - 12 mm
Rozsah průměrů mikrotrubiček: 7 - 20 mm
Délka instalace¹: až 3,5 km
Rychlost instalace¹: až 100 m/min.
Doporučený tlak a průtok vzduchu²: 8-16 bar (1.000 l/min.)
Váha: 24 kg
Délka: 650 mm
Šířka: 225 mm
Výška: 210 mm

¹ Odvislé od typů mikrotrubičky, kabelu a stavu trasy.
² Chlazený vzduch zbavený vlhkosti.