Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

10. 11. 2016

Zafukovačka Fremco MicroFlow

Fremco Microflow je představuje zafukovací stroj (zafukovačku) pro instalaci optických mikrokabelů a vláknových svazků. Zafukovačka MicroFlow umožňuje instalaci zafukováním optických mikrokabelů o rozsahu průměrů 0.8 - 5.0 mm, zafukování kabelů je možné do mikrotrubiček o rozsahu vnějších průměrů 5 - 16 mm. Pro volbu kombinace kabel – mikrotrubička slouží výměnné aplikační vložky.

Katalogové listy MicroFlow naleznete pod tímto odkazem.

Zafukovačka MicroFlow

Ochrana proti poškození při zafukování mikrokabelu

Zafukovací stroj MicroFlow disponuje unikátní ochranou proti poškození, která zastaví stroj v případě, že vláknová jednotka nebo mikrokabel narazí na překážku. K zastavení zafuklovačky dojde na základě zvlnění detekovaného senzorem (detektor zvlnění) uvnitř zafukovacího stroje (viditelný průzorem). Motor se zastaví také v případě, že dojde k překročení nastavené maximální tlačné síly. V obou případech tak dojde k okamžitému zastavení, které minimalizuje možné poškození instalovaného kabelu. Poté co ochrana tímto způsobem zastaví stroj se pokusí celkem třikrát o pomalé obnovení činnosti, pokud se obnovení činnosti nezdaří, dojde k trvalému zastavení.

Řídící jednotka zafukovacího stroje s dotykovou obrazovkou

Zafukovací stroj MicroFlow je vybahen řídící jednotkou, s dotykovým displejem, která slouží k zobrazování a nastavování parametrů instalace:
• nastavení maximální tlačné síly motoru
• nastavení max. rychlosti instalace
• přednastavení vzdálenosti instalované trasy s vypnutím po jejím dosažení
• nastavení zrychlení - od zastavení k maximální rychlosti
• nastavení zpomalení - z maxima k zastavemí
• displej zobrazuje v průběhu instalace aktuální hodnoty metráže, rychlosti instalace a tlačné síly motoru.

Dotyková obrazovka zafukovačky Microflow

Typický průběh zafukování mikrokabelů

Zafukovací stroj umístíme na pevnou podložku a zkompletujmeetujme. Připojíme mikrotrubičku, založíme do stroje kabel a nastavíme přítlak tlačných koleček. Na řídící jednotce zafukovačky nastavíme parametry instalace.

Stiskneme tlačítko start a po zasunutí 10–20 m mikrokabelu do trubičky začneme zvolna otevírat vzduchový ventil. Zafukování kabelu pak probíhá automaticky a bude zastaveno při dosažení nastavené délky trasy, stiskem tlačítka stop, nebo automatickou detekcí zvlnění (problému v trase).

Specifikace zafukovacího stroje

Rozsah průměrů kabelu 0.8 - 5.0 mm.
Rozsah vnějších průměrů mikrotrubičky 5 - 16 mm.
Maximální rychlost instalace 90 m/min.
Pohon stejnosměrným elektrickým motorem (24 V).
Elektronická řídící jednotka.
Elektronické měřiče vzdálenosti a rychlosti s možností přednastavení limitních hodnot.
Nastavitelná tlačná síla motoru.
Elektronická ochrana mikrokabelů malého průměru a vláknových jednotek, minimalizující riziko jejich poškození (detekce zvlnění kabelu).
Doporučené hodnoty pro tlak a průtok vzduchu: 8-16 bar, 200-500 l/min.

Sestava zafukovačky MicroFlow

Zafukovačka se dodává v pevné transportní bedně vyložené tlumící hmotou. Základní sestava obsahuje zafukovací stroj, dotykovou obrazovku, napájecí zdroj propojovací kabely a nářadí pro výměnu aplikačních vložek.

Sestava zafukovačky MicroFlow