Kontakty

Sezemická 2872/10
Praha 9 - Horní Počernice
CZ-19300
info@ofacom.cz
tel: (+420) 281 021 483
fax: (+420) 281 021 489


O společnosti

Společnost OFA s.r.o. je předním dodavatelem komponent a řešení v oblasti optických přístupových a přenosových sítí.

S našem portfoliu naleznete široký sortiment prvků a řešení pro pasivní i aktivní segmenty optických sítí. V oblasti vláknové optiky dodáváme optická vlákna, optické kabely a mikrokabely včetně svazků optických vláken. Z pohledu konstrukcí optických kabelů pokrýváme oblast vnějších optických kabelů, vnitřních a univerzálních optických kabelů, závěsných optických kabelů i speciálních řešení.  K optickým kabelům nabízíme veškeré příslušenství pro realizaci pasivních optických sítí, jako jsou optické spojky, optické rozváděče, ucelené řešení trubičkového systému, optické splittery, CWDM systémy, nebo řešení pro následné vnitřní optické rozvody.  Samozřejmostí je nabídka veškerého příslušenství, jako jsou mechanické spojky, optické konektory, patchcordy, pigtaily a další.

V oblasti aktivních prvků OFA s.r.o. nabízí řešení pro sítě PON (GPON, GEPON) i řešení pro sítě typu bod – bod (FTTH, FTTB, FTTC a podobně), a to od centrálního bodu sítě (například OLT) až po zákaznické zařízení (CPE, ONU a podobně). Samozřejmostí je příslušný dohledový systém.

V České republice a na Slovensku dlouhodobě obchodně zastupujeme společnosti OFS (výrobce optických kabelů a optických vláken), Apresa PLP (výrobce optických spojek), Gabocom (výrobce - mikrotrubičkový systém). Společnost OFA s.r.o. je dále distributorem telekomunikačního materiálu společnosti 3M.  V oblasti aktivních prvků spolupracujeme se společností ZTE (výrobce aktivních prvků - switchů, routerů a přístupových systémů typu GPON). Od roku 2015 je OFA dále zástupcem dánské společnosti FREMCO, výrobce zafukovacích strojů a příslušenství pro zafukování kabelů.

Novinky - Nové produkty

03. 11. 2016

Zafukovaci stroje

Společnost OFA s.r.o. rozšiřuje portfolio svých produktů o zafukovací stroje dánské společnosti FREMCO.

Společnost FREMCO je inovativní 100% dánskou společností, která se již od poloviny devadesátých let specializuje na vývoj a výrobu zafukovacích strojů pro instalace optických kabelů, mikrokabelů, svazků optických vláken a mikrotrubičkových svazků. V současnosti společnost FREMCO nabízí ucelenou řadu produktů, která z pohledu instalace zafukováním pokrývá kompletní škálu rozměrů kabelů a chrániček či mikrotrubiček.

Tuto ucelenou řadu zafukovacích strojů FREMCO nyní splečnost OFA s.r.o. přináší na český a slovenský trh.

Zafukování optických kabelů

Instalace optického kabelu

Zafukování optického kabelu

Zafukování optických kabelů a mikrokabelů představuje v současnosti nejpoužívanější instalační metody při výstavbě optických sítí. Zafukovací stroje FREMCO pokrývají celou škálu instalací používaných při výstavbě optických sítí, od vláknových jednotek o průměru 0,8 m instalovaných do mikrotrubiček až po optické kabely do průměru 32 mm nebo svazky mikrotrubiček instalované do chrániček.